Testovanie v zariadení pre seniorov21. 4. 2020 14:54

V pondelok 20. apríla boli testovaní ďalší zamestnanci a klienti Zariadenia pre seniorov (ďalej len zariadenie).

Dňa 20. apríla bolo testovaných 26 klientov. Všetky testy boli negatívne. Taktiež bolo testovaných 22 zamestnancov, z toho 21 testov bolo negatívnych. V prípade jedného zamestnanca bol test pozitívny.

Zamestnanec zariadenia pozitívny na COVID - 19
Zamestnanec, u ktorého bol zistený koronavírus, zabezpečoval doprovody klientom do nemocnice na špecializované vyšetrenia. Doprovody klientov zariadenia museli byť realizované aj v tomto čase, keď sa šíril koronavírus po nemocnici. Predpokladáme, že vírus mohol zamestnanec dostať práve v nemocnici. Jeho ochorenie bolo zistené pri náhodnom testovaní, ktoré je realizované od piatka 17. apríla. Zamestnanec nevykazoval žiadne príznaky ochorenia. Rovnako bol otestovaný aj klient, s ktorým bol zamestnanec v nemocnici ako doprovod. V prípade klienta dopadol test negatívne.

Momentálne je za pomoci RÚVZ vykonávaná podrobná anamnéza zamestnanca. Ďalšie kroky budeme realizovať po odporúčaní RÚVZ, ktorý bude rýchlo testovať všetkých, ktorí prišli so zamestnancom do kontaktu. Predpokladáme, že celkovo bude vykonaných ďalších 80 testovaní.

Zamestnanec zariadenia z preventívnych dôvodov nebol od nedele 19. apríla v práci. Vedenie zariadenia nechalo zamestnanca preventívne doma preto, lebo v predchádzajúcich dňoch bol častejšie v nemocnici ako doprovod. 

V zariadení bolo celkovo vykonaných 76 testov na COVID-19, z čoho bolo otestovaných 46 klientov a 30 zamestnancov.

Informácie o testovaní a opatreniach v zariadení nájdete TU.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri