Termíny odberu krvi na Mestskom úrade v Prievidzi v roku 2015Lorem ipsum dolor sit amet 15. 6. 2015 14:18

V spolupráci so Slovenským Červeným krížom, územným spolkom Prievidza sa pripravujú na Mestskom úrade v Prievidzi v roku 2015 dva odbery dobrovoľných darcov krvi.

Slovenský Červený kríž, územný spolok Prievidza, pozýva dobrovoľných darcov na dva odbery, ktoré plánuje v tomto roku na Mestskom úrade v Prievidzi.

Prázdninová kvapka krvi sa bude konať v piatok 28. augusta 2015 a Vianočná kvapka krvi v piatok 18. decembra 2015, v oba termíny od 8.00 do 12.00 v zasadačke Mestského úradu v Prievidzi.

„Dobrovoľné darcovstvo krvi v priestoroch mestského úradu má už svoju tradíciu. Preto informujeme o termínoch vopred, vďaka čomu si darcovia môžu odbery dobre naplánovať. Ceníme si dlhodobú spoluprácu so Slovenským Červeným krížom a Národnou transfúznou službou Martin, bez ktorých by tu táto možnosť nebola. Radi priestory na takýto účel poskytujeme, pretože to vnímame ako veľmi dobrú a prospešnú vec,“ hovorí Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Najvzácnejšiu tekutinu môže darovať každý, kto dovŕšil vek 18 rokov a spĺňa podmienky dobrovoľného darcu krvi. Priniesť so sebou si treba preukaz totožnosti, preukaz poistenca a legitimáciu darcu krvi (ak už bola darcovi vystavená). Viac informácií o pravidlách a podmienkach darovania krvi nájdete na www.redcross.sk.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri