Terézia Madarová prednášala študentom Obchodnej akadémie PrievidzaLorem ipsum dolor sit amet 28. 11. 2014 13:39

Projekt ekonomických prednášok „smevškole“ realizuje Obchodná akadémia v  Prievidza dvakrát v školskom roku. Pred mesiacom sa konala prednáška úspešnej podnikateľky Evy Urbaníkovej a už 24. novembra 2014 bola pripravená ďalšia prednáška.

Po jeden a polročnom vyjednávaní sa organizátorom podarilo dohodnúť termín s mladou podnikateľkou Teréziou Madarovou, ktorá aje majiteľka modelingovej a castingovej online agentúry - najväčšej v strednej Európe - lePROVOCATEUR s.r.o. Ako 25-ročná získala špeciálnu cenu poroty v súťaži Podnikateľka Slovenska a Európskou komisiou bola menovaná za ambasádorku slovenských podnikateliek. Má dve ocenenia Recruit Rank Awards ajej firma bola zaradená do TOP 10 v SR.

Beseda sa konala formou rozprávania o podnikateľkiných úspechoch a neúspechoch. Porozprávala svoje životné skúsenosti s prácou v modelingovej agentúre z pohľadu podnikateľky, a tiež z pohľadu modeliek. Motivovala žiakov k úspešnému podnikaniu, poskytla rady ako začať podnikať z  úplného dna. Hovorila o výhodách aj nevýhodách podnikania z vlastnej skúsenosti. O tom, čoho sa musela vzdať, a naopak, o tom, čo jej podnikanie prinieslo.

„Terézia povedala pravdu o tom, čo podnikanie obnáša, čo do toho musela vkladať, nielen fyzické veci, ale aj psychickú námahu. Mnohým ľudom možno otvorila oči a niektorých, naopak, posunula vpred. Povedala, že pokiaľ si vieš na začiatku niečo odoprieť  a povedať nie, zatneš zuby a budeš na sebe pracovať, neskôr uvidíš, že sa ti to oplatilo. Beseda ma naozaj zaujala,“ zhodnotila podujatie študentka N. Baniarová.

O veľkom prínose prednášok „smevškole“ je presvedčený aj R. Gatial: „Podľa mňa by sa takéto besedy mali konať aj častejšie. Pretože skúsení podnikatelia nás motivujú k podnikaniu, rozprávajú nám, kde spravili chyby, aby sme ich my v budúcnosti už neurobili.“

Lukáš Kodaj, 3. C, Obchodná akadémia Prievidza


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri