Svetový úspech prievidzských karatistiek. Majú striebro z K1.Lorem ipsum dolor sit amet 30. 9. 2015 15:58

Cez víkend hostilo premiér ligu Karate 1 nemecké mesto Coburg. Na turnaji sa prezentovalo 719 mužov a žien z 55 krajín celého sveta. Slovensko skončilo s medailovou bilanciou 0-1-3 na výbornom 10 mieste.

Členky slovenského národného tímu, reprezentantky Športovej školy karate pri Centre voľného času Spektrum zaznamenali prvý svetový výsledok v ženskej kategórii kata. K svojim šestnástim narodeninám si striebro vybojovala Nikoleta Merašická. Dievčatá v 1.kole vyhrali s juniorským družstvom Nemecka 4:1, v 2.kole vyhrali s družstvom Bieloruska 3:2 a postúpili tak do večerného finále.

Vo finále prehralo družstvo SR s reprezentantkami seniorského národného tímu Nemecka 0:5 a obsadili tak krásne 2. miesto. „Som veľmi šťastná, že sa im podarilo prelomiť sériu prehier v prvom kole na veľkých podujatiach. Dievčatá to tak naštartovalo, že dokázali v súboji o postup do finále zdolať niekoľkonásobné medailistky z premiér líg a z ME Bielorusky a dostali sa tak do finále. Tam však nestačili na aktuálne majsterky sveta z Nemecka,“ dopĺňa k výkonu trénerka Dušana Čierna. Juniorky súťažili aj v kategórii jednotlivkýň. „Odprezentovalo sa až 77 pretekárok a Brázdová a Merašická sa dostali až do tretieho kola. Brázdová podľahla aktuálnej majsterke Európy do 21 rokov a víťazke minuloročnej ligy tesne 2:3. Merašická prehrala s bronzovou medailistkou z MS. Aj napriek nízkemu veku sa v konkurencii nestratili.Táto súťaž je väčšinou ťahšia ako MS, pretože v kategórii môže štartovať viac zástupcou z jednej krajiny.“ Dopĺňa Čierna

Súťaž bola zaradená do plánu prípravy na MS, tento víkend ich čaká Croatia open v Rijeke a potom Polish open v Bialsko-Biala.

Výsledky slovenskej reprezentácie:
2.miesto - BRÁZDOVÁ E., MERAŠICKÁ N., BÁČIKOVÁ Ľ. - kata team ženy (ŠŠK Prievidza)
3. miesto - VIKTORIA SEMANÍKOVÁ - kumite ženy -55 kg
3. miesto - MATÚŠ LIESKOVSKÝ - kumite muži - 75 kg
3. miesto - INGRIDA SUCHÁNKOVÁ - kumite ženy -61 kg
5. miesto - DOMINIKA TATÁROVÁ - kumite ženy + 68 kg
7. miesto - MIROSLAVA KOPÚŇOVÁ - kumite ženy -61 kg
-ŠŠK-


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri