Svet na jednom miesteLorem ipsum dolor sit amet 22. 9. 2015 10:57

Slovenský dom na svetovej výstave Expo Miláno 2015 odmenil žiakov Obchodnej akadémie v Prievidzi  ako jediného účastníka  zo slovenských škôl v súťaži  Together in Expo 2015.

Mali ste niekedy celý svet pred očami a na jednom mieste?Poznáte kultúru, zaujímavosti alebo legendy všetkých krajín sveta? My žiaci z Obchodnej akadémie sme takúto možnosť mali.Pýtate sa ako?

Žiaci dnešnej 3.C našej školy sa zapojili do celosvetovej súťaže Together in Expo 2015. Hlavnou úlohou bolo plniť misie, ktoré neboli až také ľahké... Museli sme byť  pracovití, kreatívni, zábavní, ale aj vytrvalí. Vytvárali rôzne videá, fotografie ... a snažili  sme sa získať to najcennejšie – zájazd do Milána na celosvetovú výstavu Expo 2015. Bol to náš sen. Tvrdo pracovali a snažili sa, aby si spoločne tento zájazd mohli vychutnať. A presne o toto aj išlo –together, čo v preklade znamená  - spoločne!A my sme na tomto projekte skutočne pracovalimspoločne.

Sen ostal snom. Nevyhrali sme. Ale sme  na seba pyšní.  Právom.  Sme jediná škola z celého Slovenska, ktorá sa do tejto súťaže zapojila. Veď napokon - umiestnili sme sa krásne, nie?

Spomedzi všetkých škôl na celom svete, ktorých bolo 2688, sme postúpili medzi 500 najlepších tímov a vo finále sme sa umiestnili na krásnom 341. mieste.

Keďže Obchodná akadémia Prievidza bola jedinou slovenskou školou, ktorá sa do súťaže zapojila, pavilón Slovenskej republiky nás takto oslovil: „Radi by sme poslali Vašim študentom jeden z našich inovatívnych produktov, ktoré prezentujeme na našom pavilóne na svetovej výstave EXPO Miláno 2015. Je to odmena za participáciu na prezentácii Slovenska v súvislosti so svetovou výstavou EXPO Milano 2015.

S pozdravom, Mgr.art. Ivana Doria, DeputyCommissionerGeneral, Slovak Exposition EXPO Milano 2015

Ďakujeme.

Simona Rendekova, Obchodná akadémia Prievidza

Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri