Súťaž „ MLADÝ ZÁHRADKÁR 2014“19. 5. 2014 14:11

V zasadačke  Mestského úradu v Bojniciach  sa konala  dňa 12.5.2014 vedomostná súťaž  - MLADÝ ZÁHRADKÁR 2014.
Súťaž organizoval OV – SZZ  Prievidza   v spolupráci s mestom Bojnice.

Súťaže o vedomostiach žiakov základných škôl z oblasti  botaniky, zeleninárstva, ovocinárstva ale aj ekológie sa zapojili ZŠ v rámci okresu Prievidza.  Cieľom súťaže bolo získať záujem mladých o pôdu, záhradkárčenie, ale aj obohatenie si svojich teoretických vedomostí z tejto oblasti. Dôležitou súčasťou bolo rozpoznávanie semien rastlín, kvetov , liečivých bylín, ba aj jednotlivých druhov zelenín a konárikov ovocných a okrasných drevín. Táto časť v poznávaní rastlín bola o niečo slabšia. Je len na nás starších, aby sme deti častejšie upozorňovali v záhradkách na to čo práve kvitne, akú chorobu či škodcu má konkrétny stromček, krík a čo je to za rastlinka. Len tak budeme mať svojich nástupcov.

V tomto ročníku súťažilo celkom 24 detí v dvoch kategóriách; 9 detí bolo v prvej kategórii 10 – 12 ročných detí a 15 bolo v v druhej kategórii 13 – 15 roční.
V prvej kategórii vyhrali: Veronika Krchnavá, Synthya Herchelová a Sára Penčáková – všetky zo ZŠ Enegretikov, Prievidza. V druhej kategórii vyhrali: Katarína Thomayová, Veronika Ševčíková a Dávid Mihál, taktiež zo ŽŠ Energetikov. Putovný pohár primátora Bojníc Bc. Františka Táma získala ZŠ Energetikov Prievidza, ktorej žiaci sa zúčastnia a budú reprezentovať okres Prievidza na celoštátnej súťaži  v Piešťanoch.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri