Súbor Malý Vtáčnik bilancuje ocenenia8. 11. 2013 09:13

Folklórny súbor Malý Vtáčnik z Prievidze bilancuje ocenenia a vystúpenia z predošlých mesiacov letnej sezóny 2013.

Súbor Malý Vtáčnik je zložený z dvoch telies - detský folklórny súbor a detská ľudová hudba. Organizačný tím súboru tvoria Eliška Hrbíková v pozícii umeleckej vedúcej súboru, Ján Strmenský  ako  vedúci Detskej ľudovej muziky, Lenka Vaňová ako hlasový pedagóg a Peter Hrbík zabezpečuje hudobné úpravy.

Najdôležitejšie úspechy dosiahol súbor v tomto roku na medzinárodnom detskom  a mládežníckom festivale SVET, UMENIE a MORE vo Varne na Zlatých pieskoch  v Bulharsku. Na tomto medzinárodnom festivale získal súbor významné ocenenia a to :
1. miesto : muzika
1. miesto : Hanka Pauleová spev
1. miesto : Dievčatá spevácka skupina
1. miesto : Choreografie Jurko Jánošík a Škobrdajky
GRAN PRIX : kolektív DFS za celkovú prezentáciu

Druhý polrok tohto školského roka bol zameraný na súťaž choreografií a na krajskej prehliadke sa prezentoval novým tancom AKO ADAM MÁJKU HĽADAL.

Súbor sa počas celého školského roka zúčastnil vystúpení: Šarkanšou,  vystúpenie pre Kúpele Bojnice, výročné vystúpenia pre základné školy a verejnosť s rozprávkou O šípovej Ruženke, Fašiangy, Vynášanie Moreny, Mestské dni a výmena s hriňovskou Hviezdičkou, vystúpenie pre Rybársky zväz pri príležitosti stého výročia, Haluškiáda, v Porube Deti deťom, Bambiriáda  Šumperk, vystúpenie pre SOŠ Kalina, festival v Kšinnej a Ponikách, vystúpenie pre rodičov ZÚ.

Detská ľudová hudba pod odborným vedením Jána Strmenského – externého pracovníka CVČ, sa už v predošlých sezónach zúčastnila stretnutia muzík Čiech, Moravy a Slovenska, kde reprezentovala slovenskú  kultúru.

Na prestížnej celoštátnej súťaži  bol súbor ocenený čestným diplomom za získanie Zlatého pásma. Zásluhy na ocenení majú cimbalista Samuel Michalec, primáš Erik Kadlíček, Peter Hrbík (úpravy) a Ján Strmenský (vedúci muziky).  Malý Vtáčnik vystúpil aj na najväčšom festivale v Českej republike „Strážnica 2013“.

Už minuloročné účinkovanie v muzikáli „O šípovej Ruženke“ bolo dôkazom vysokej profesionality celého kolektívu – tanečníkov, spevákov, muzikantov, ktorí pod vedením svojich vedúcich podali naozaj veľkolepý umelecký výkon a oslávili tak 35. výročie existencie súboru.

Viac o súbore nájdete TU.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri