Štyri medaily pre FKŠ z európskeho šampionátuLorem ipsum dolor sit amet 16. 6. 2015 10:16

Zástupcovia Karate klubu Prievidza FKŠ sa v prvej polovici júla zúčastnili na majstrovstvách Európy WUKF v Belgicku. Na šampionáte súťažilo viac ako 1300 pretekárov z 22 krajín a 39 federácii.

Naši mladí pretekári sa v silnej konkurencii výkonmi nestratili. Svedčia o tom štyri medailové umiestnenia. Marek Pavlák sa stal majstrom sveta v kumite, Lukrécia Lachká bola dvakrát strieborná v kata a Andrej Frajka vybojoval bronz rovnako v kata.
Po náročnej príprave sme chceli získať nejaké solídne umiestnenia a som rád, že sa to podarilo. V kumite dominoval Marek Pavlák, bez zaváhania prešiel všetky zápasy a prebojoval sa až do finále, kde porazil svojho súpera v predčasnom limite. Zlato si právom zaslúžil, viacerí rozhodcovia poukazovalo na jeho kvality, čo nás tešilo. Lukrécia Lachká získala dve striebra, jedno v individuálnom kata a jedno v reprezentačnom družstve. V kumite skončila pred bránami semifinále, čo je veľká škoda, keďže výkonnostne mala na postup. Andrej Frajka v kata potvrdil formu z posledných týždňov. Bola to jeho prvá medzinárodná súťaž, a tak aj bronz je veľkým úspechom,“ zhodnotil výsledky mladých Prievidžanov Miroslav Šenk, hlavný tréner KK Prievidza FKŠ.


Info servis

Občianska anketa

Anketa

Ako by sa mala volať nová fontána na Námestí slobody?

  •  36%
  •  45%
  •  17%
bez zapnutého javascriptu je nutné mít zobrazen tento obrázek

384 účastníkov
Archív ankiet

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri