Štyri medaily pre FKŠ z európskeho šampionátuLorem ipsum dolor sit amet 16. 6. 2015 10:16

Zástupcovia Karate klubu Prievidza FKŠ sa v prvej polovici júla zúčastnili na majstrovstvách Európy WUKF v Belgicku. Na šampionáte súťažilo viac ako 1300 pretekárov z 22 krajín a 39 federácii.

Naši mladí pretekári sa v silnej konkurencii výkonmi nestratili. Svedčia o tom štyri medailové umiestnenia. Marek Pavlák sa stal majstrom sveta v kumite, Lukrécia Lachká bola dvakrát strieborná v kata a Andrej Frajka vybojoval bronz rovnako v kata.
Po náročnej príprave sme chceli získať nejaké solídne umiestnenia a som rád, že sa to podarilo. V kumite dominoval Marek Pavlák, bez zaváhania prešiel všetky zápasy a prebojoval sa až do finále, kde porazil svojho súpera v predčasnom limite. Zlato si právom zaslúžil, viacerí rozhodcovia poukazovalo na jeho kvality, čo nás tešilo. Lukrécia Lachká získala dve striebra, jedno v individuálnom kata a jedno v reprezentačnom družstve. V kumite skončila pred bránami semifinále, čo je veľká škoda, keďže výkonnostne mala na postup. Andrej Frajka v kata potvrdil formu z posledných týždňov. Bola to jeho prvá medzinárodná súťaž, a tak aj bronz je veľkým úspechom,“ zhodnotil výsledky mladých Prievidžanov Miroslav Šenk, hlavný tréner KK Prievidza FKŠ.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri