Študenti z Prievidze na súťaži robotiky14. 6. 2019 09:14

Dňa 3.6.2019 privítalo košické Gymnázium na Alejovej na 9. ročníku súťaže Robotický Battle na Alejovej (viac na: https://robotickybattle.sk) 80 tímov z rôznych miest Slovenska - a prvýkrát aj jeden tím z Maďarska. Spolu to bolo 170 súťažiacich zo 41 škôl. Súťaž je zastrešená projektom IT Akadémia.

Cieľom je motivovať študentov ZŠ a SŠ, aby sa venovali robotike, rozvíjali svoje schopnosti  a mohli sa presadiť na súťažiach medzinárodného formátu.  Hornú Nitru na súťaži zastupovali 2 tímy: SOŠ v Handlovej reprezentoval tím Em-Ri v zložení Denis Blaho a Miroslav Šiandor s modelom priemyselnej automatickej linky vytlačenom na 3 D tlačiarni. Ten v kategórii Vlastný model - SŠ tím získal super 2. miesto! Palce im držali aj členovia tímu Mazúr Company: bratia Jakub Mazúr z GVBN Prievidza a  Matej Mazúr zo SPŠE Prešov i Martin Kmeť z GJGT Banská Bystrica (bývalí žiaci ZŠ Mariánska v Prievidzi, kde navštevovali LEGO krúžok pod vedením pani učiteľky Jackovej). Tímu sa s LEGO projektom Prístavné prekladisko podarilo získať 4. miesto v tej istej kategórii ako ich kolegovia z Em-Ri tímu. A s LEGO autom v kategórii Racing poskočili od kvalifikačných jázd z kategórie F do kategórie C.

Ich modely zaujali, môžete si ich pozrieť aj na:
https://kosice.dnes24.sk/deti-predviedli-svoje-vlastne-roboticke-modely-na-celoslovenskej-sutazi-niektore-su-skutocnou-spickou-foto-332246
https://kosice.korzar.sme.sk/c/22136295/v-kosiciach-si-v-robotike-zmeralo-sily-80-ziackych-timov.html
https://indexmag.sk/2019/06/07/v-robotickom-battle-na-alejovej-si-zmeralo-sily-81-timov/


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri