Študenti obchodnej akadémie v parlamenteLorem ipsum dolor sit amet 24. 11. 2014 08:47

Hlavným cieľom nášho bratislavského výletu bola BIBLIOTÉKA 2015, ale i divadelné predstavenie v SND, NR SR.  Po krátkej prehliadke hradného kopca a Hradu  sme išli do Národnej rady SR, kde sme boli ohlásení.

Pred sochou J. M. Hurbana nás očakával pracovník oddelenia styku s verejnosťou, pán Adamčík. Na začiatok nám porozprával o štátnych symboloch  Slovenskej republiky vo vstupných priestoroch, histórii parlamentu... Potom nasledovali chodbové priestory NR a tiež debata o tom, ako novinári na týchto chodbách „spovedajú“ či „grilujú“ našich poslancov. Tu boli zaujímavé originály, vzácne olejomaľby na stenách chodieb, ktorých autorom bol uznávaný slovenský akademický maliar Albín Brunovský.

V parlamente bolo pekne a zaujímavo. Najlepšie bolo v rokovacej miestnosti. Keďže nebolo zasadnutie Rady, tak sa nám pošťastilo byť aj tam. V zasadacej miestnosti poslanci rokujú o zákonoch, predpisoch, vyhláškach.Rozprávali sme sa o tom, ktorý poslanec má akú funkciu, kto riadi  schôdzu parlamentu. Nakoniec sme dali všetci veľkú spoločnú fotku v kreslách poslancov. Sadnúť si do poslaneckých kresiel bolo zaujímavé. Denis bol na chvíľu prezidentom, Marek premiérom, Mišo predsedom parlamentu, ja „iba“ poslankyňou.

Presunuli sme sa na Bibliotéku. Po vstupe do Incheby sme sa dohodli, kde sa stretneme a rozpŕchli sa medzi haldu kníh. Veľa rôznych kníh, autorov a hlavne veľa vydavateľstiev. Niektorí rýchlo prebehli okolo a čakali, iní sa dokázali zašiť medzi knihami na celé dve hodiny. Tento rok sme tam boli prvý raz a bolo to skutočne dobré. Skoro všetci sme si kúpili zopár kníh za dobré ceny.

Potom predstavenie v SND. Najviac sa nám pačili herciu - Koleník a Bárta.

Výlet bol skvelý.

Autorky:
Martina Strečanská  1.A
Terézia Ješková, 2.A
Obchodná akadémia Prievidza


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri