Študenti obchodnej akadémie sa stretli s afgánskymi utečencamiLorem ipsum dolor sit amet 24. 3. 2015 15:11

V Obchodnej akadémii v Prievidzi sa uskutočnila ďalšia beseda v rámci projektu „smevškole“. V spolupráci s Berkat n.o., filmovým festivalom Jeden svet a projektom Rafael, zameraným na pomoc migrantom, sa žiaci Obchodnej akadémie v Prievidzi mali možnosť stretnúť s dvomi mladými utečencami z Afganistanu.

Rohullah,  má 23 rokov, skončil strednú školu a začal študovať angličtinu a na univerzite v Kábule. Kvôli problémom v krajine musel odísť. Teraz je na Slovensku a rád by dokončil svoje vzdelanie.  Reza, má 19 a vyučil sa za stolára. Doma mal svoju vlastnú dielňu. Obaja mladí chlapci povedali prečo ušli z ich rodnej krajiny, či sú v kontakte so svojou rodinou, prečo sú práve na Slovensku, aké sú najväčšie rozdiely medzi životom v Afganistane a na Slovensku.

Zbierka pre afgánske deti, ktorá bola súčasťou projektu "Škola namiesto ulice" tento rok priniesla 710 EUR, čo je najvyššia ročná suma od spustenia samotnej zbierky. Finančné prostriedky budú použité na školné pre deti migrantov. Celkovo sa zatiaľ študentom podarilo vyzbierať 2662 EUR.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri