Študenti Obchodnej akadémie pomáhajú deťom v AfganistaneLorem ipsum dolor sit amet 1. 3. 2017 11:00

Študenti Obchodnej akadémie v Prievidzi sa už po deviatykrát zapájajú do zbierky na podporu detí v Afganistane. Doteraz vyzbierali viac ako 2 720 eur. Do verejnej zbierky je možné prispieť do 10. marca 2017.

Študenti 3.B triedy Obchodnej akadémie v Prievidzi sa pod vedením pána učiteľa Stanislava Malegu rozhodli pomôcť deťom z Afganistanu, ktoré sa namiesto školy snažia pomôcť uživiť svoje rodiny, či už predajom drobného tovaru, zbieraním plastov, papieru či umývaním auta na ulici v Kábule. Škola tak pre tieto deti často ide bokom, zostáva im len práca na ulici.

Študenti Obchodnej akadémie zbierku na podporu týchto detí organizujú už deviaty rok. Tento rok smeruje finančná podpora 19-ročnej Farahnaz Sayed Khan Agha a 14-ročnej Sayede Omer. „Zbierka je dobrovoľná, každý môže prispieť ľubovoľnou čiastkou,“ uviedol študent Obchodnej akadémie v Prievidzi Andrej Sobota, ktorý je jedným z organizátorov zbierky na škole. Študenti 3.B triedy ochotne prispeli do zbierky na podporu štúdia detí v Afganistane. „Keďže sa zbierame po jednom eure, každý je ochotný do zbierky prispieť,“ komentovala študentka Obchodnej akadémie v Prievidzi Helena Ďurišová s tým, že kto chce prispieť viac, môže, kto nechce vôbec, nemusí sa zapojiť.

Výzva k zbierke znie: „Prispej minimálne 1.- €  do zbierky pre deti kde škola nie je samozrejmosťou!“ Okrem žiakov školy študenti oslovujú aj učiteľov, rodičov, ale aj ľudí z verejného života, medzi ktorými nechýbajú volení predstavitelia samosprávy obcí a kraja. Tento rok ju podporil napríklad predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška. Pprispel sumou 330 eur, ktorá umožní jednému dieťaťu študovať celý rok. Študentov pozval aj na krátku návštevu, na ktorej debatovali o krajine, ktorú viackrát navštívil ešte ako štátny tajomník a neskôr ako minister obrany Slovenskej republiky.

Zbierka trvá do 10. marca 2017. Ak ju chcete podporiť, odošlite svoj príspevok na účet SK5109000000000066366582. Do správy uveďte meno, prípadne názov organizácie s dodatkom „Škola namiesto ulice“. Ak chcete zbierku podporiť príspevkom v hotovosti, kontaktujte študentov na e-mailovej adrese beprievidza1@gmail.com.

Foto: skolanamiestoulice.sk


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri