Strongmani si zmerajú sily v PrievidziLorem ipsum dolor sit amet 25. 4. 2013 10:15

V sobotu 27. 4. o 14. hodine pred obchodným domom Korzo v Prievidzi sa stretnú siláci z celého Slovenska, aby súperili o prestížny titul Najsilnejší Slovák 2013!

Štartová listina naznačuje, že diváci si prídu na svoje. Obhajca vlaňajšieho prvenstva Péter Puzsér bude mať silnú konkurenciu v osobe skúseného Braňa Goliera. Ten sa na národnom šampionáte predstaví po dvojročnej prestávke, z veľkej časti vynútenej zraneniami, ktoré za roky aktívnej činnosti nastrádal. K dlhodobo „problematickým“ kolenám Braňo vlani pridal i poranenie ruky, pri ktorom prišiel o článok prstu. Napriek tomu verí, že sa to neprejaví negatívne na jeho úchopovej sile.

A prekvapiť môžu i nováčikovia medzi strongmanmi, napríklad skvelý juniorský trojbojár Róbert Valach, účastník majstrovstiev sveta i Európy. Ako vidieť, i v tomto roku sa členská základňaSASIM rozrástla o niekoľko perspektívnych borcov.

Svoje schopnosti si otestuje nováčik medzi profíkmi Marek Kmoško – a bude mať tie najvyššie ciele! Jeho svedomitá príprava i odhodlanie ho poženú vpred a on pevne verí, že nebude chýbať v prvej pätici.
Dýchať na chrbát mu bude jeho tréningový kolega Jaroslav Daňo. I on sa svedomito pripravoval vo Fitness Gabrhel, ako i v tréningovom centre v Trenčíne. Tohto roku by chcel – okrem dobrého umiestnenia na majstrovstvách Slovenska – vyhrať i Slovenský pohár silných mužov 2013, ktorý štartuje 11. mája v Trenčíne.

V Prievidzi by nemali chýbať ani ďalšie, priaznivcom sily známe mená, predovšetkým András Márk, Marek Tóth, Peter Supák, Marek Markuš, Peter Rekenei či Peter Ovšonka. Otestujú si svoje sily v disciplínach ako dvíhanie klady a nápravy, nosenie kufrov, mŕtve ťahy s autom, prevracanie pneumatiky a ťahanie kamióna.

text: PAVOL GUGA


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri