Strelecký pretek v Komárne v znamení úspechu PrievidžanovLorem ipsum dolor sit amet 26. 5. 2016 15:10

V piatok 20. mája sme sa opäť zúčastnili na podujatí, ktoré je najstaršou streleckou súťažou mestských policajtov na Slovensku. Účasť na ňom bola významná z viacerých dôvodov. Už vlani sme totiž po vyhratom ročníku vedeli, že ak tento rok po tretí krát po sebe zvíťazíme, putovný pohár ostane v našom trvalom vlastníctve. Čo sme nevedeli, že víťazovi minulého ročníka a nášmu kamarátovi Karolovi (Karčimu) Zsapkovi z MsP Komárno po oslave triumfu pôjdeme o mesiac na poslednú rozlúčku. Nevedeli sme, že o rok už bude tento pretek prvým ročníkom jeho memoriálu.

A tak sme nastupovali na palebnú čiaru so zmiešanými pocitmi. Spomienky, strelecké zápolenie, starí aj noví kolegovia na medzinárodnej súťaži, kde ani tentoraz nechýbali družstvá z Maďarska aj Českej republiky. Štvorčlenné družstvo doplnili naše dve kolegyne, ktoré si zmerali sily v súťaži žien.
Pretek otvoril primátor Komárna a po minúte ticha zazneli prvé výstrely na palebnej čiare 19. ročníka preteku. Aj keď kolegovia z Bánoviec mali snahu zmariť naše úsilie v ceste za trofejou, Prievidza aj tentoraz potvrdila svoje kvality a vedenie, získané po prvom kole sme si udržali až do konca. Výsledkom bol pohár za prvenstvo v súťaži družstiev a štyri medaily-prvé a tretie miesto v súťaži mužov a druhé a tretie miesto v súťaži žien.

Družstvá:
1.    Prievidza (Hrabaj, Mikula, Zajac, Kostelník)-615 bodov
2.    Lučenec (549 bodov)
3.    Bánovce nad Bebravou (504 bodov)
Jednotlivci:
1.    M. Hrabaj (MsP Prievidza) 167 bodov
2.    J. Lučkai (MsP Košice) 161 bodov
3.    I. Mikula ((MsP Prievidza) 155 bodov
Ženy:
1.    I. Bačková (MsP Košice) 133 bodov
2.    J. Bielická (MsP Prievidza) 130 bodov
3.    M. Vrecková (MsP Prievidza) 84 bodov
Foto: I. Mikula, MsP PD
(Pretekári z Prievidze a hlavný rozhodca Attila Fuisz)

V. Zajac, KPČ MsP Prievidza


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri