Stavbári zabojovali a sú už jednou nohou v extraligovej súťažiLorem ipsum dolor sit amet 8. 4. 2013 17:20

Prievidzskí volejbalisti vyhrali na domácom barážovom turnaji všetky tri zápasy. Cieľ o postupe do extraligy tak naberá reálne kontúry. Musia ho však potvrdiť bodovým ziskom v Komárne. „Vzhľadom na tabuľku baráže by sme radi postúpili do extraligy z prvého miesta. Urobíme v Komárne všetko preto, aby to vyšlo,“ netají ambície prievidzský blokár Patrik Šimko.
 

Prievidzských volejbalistov po víťazstve v prvej lige Stred čakal posledný, no najnáročnejší krôčik k vytúženému postupu do extraligy mužov. V baráži, ktorá sa skladá z dvoch turnajov – v Prievidzi a v Komárne, musia skončiť do druhého mieste. O dve extraligové miestenky pre budúcu sezónu stavbári v baráži bojujú s extraligistom zo Žiliny a víťazmi prvých líg – Sobrancami (I. ligy Východ) a Komárnom (I. liga Západ).

Plný počet bodov
Na prvom turnaji v Prievidzi mali všetci súperi vo svojich radoch hráčov s extraligovými skúsenosťami a prejavili veľkú túžbu zabojovať o účasť v najvyššej súťaži, čo bolo jasne badať na kvalitných a bojovných výkonoch. Domáci Prievidžania však ani v silnej konkurencii nestratili svoj kurz, ktorý jasne vedie prievidzskú loď do extraligových vôd. V prvom turnaji dosiahli tri víťazstvá a majú na konte plný počet bodov. Pred tretím - prvým nepostupovým tímom baráže majú pred záverečným turnajom v Komárne šesťbodový náskok

Zodpovedný výkon
V prvom zápase baráže v Prievidzi zdolali domáci volejbalisti extraligistu zo Žiliny až prekvapujúco hladko 3:0.
„Bolo to obojstranne nervózne stretnutie, v ktorom sme využili domáce prostredie. Hrali sme s nasadením, zodpovedne, vyhli sme sa sériám chýb. Prejavila sa aj kvalita nášho kádra, bez nej by sme družstvo ako Žilina neporazili,“ povedal po stretnutí Ivan Hiadlovský, tréner Prievidze.

Dramatický súboj 

Domácich stavbárov na prvom barážovom turnaji dokázali najviac potrápiť Sobrance. Hornonitrania napokon po dramatickom priebehu vyhrali 3:1.
„Opäť sa potvrdilo, že každý barážový súboj je enormne ťažký, dôležitá je hlavne psychika každého jedného hráča. Musím vyzdvihnúť hru Sobraniec, po ich prvom zápase na turnaji to vyzeralo, že opticky sme favoritom. Sobrance sa však vzchopili, za čím treba vidieť obrovskú kvalitu ich družstva, v ktorom mali aj majstrov Slovenska z Humenného. V ťažkých situáciách hrali veľmi umne. No kvalitných volejbalistov máme aj my, zabojovali sme a dokázali duel doviesť do víťazného konca. V ťažkom zápase rozhodla lepšia trénovanosť našich hráčov,“ opísal Ivan Hiadlovský súboj Prievidze so Sobrancami.

Tretia výhra

Prievidžania nezaváhali ani v poslednom zápase prvého barážového turnaja proti Komárnu. To síce vyhralo prvý set, no ďalšie už získali vo svoj prospech Prievidžania.
„Prvý set sa nám nepodaril, no potom sme súpera zatlačili dobrým servisom. Hrali sme zodpovedne, bojovali sme a výsledok sa dostavil,“ opísal tretie víťazstvo stavbárov prievidzský blokár Patrik Šimko. Očakával najvyšší domáci volejbalista, že po prvom turnaji budú mať Prievidžania na konte tri víťazstvá? „Trochu sme v to dúfali, príprava bola veľmi ťažká, všetci sme to brali zodpovedne. Nečakal som však, že to pôjde tak hladko.“


Víťazne naladení
TJ Stavbár Prievidza je po prvom barážovom turnaji už jednou nohou v extralige. No vydobytú pozíciu v tabuľke musia Hornonitrania potvrdiť bodovým ziskom aj v Komárne.
„Do Komárna vycestujeme s cieľom vyhrať nejaké zápasy. Vzhľadom na tabuľku baráže by sme radi postúpili do extraligy z prvého miesta. Urobíme v Komárne všetko preto, aby to vyšlo,“ dodal Patrik Šimko, odchovanec prievidzského klubu.

Výsledky Prievidžanov v prvom barážovom turnaji:
Prievidza – Žilina 3:0 (15, 23,17)
Sobrance  - Prievidza 1:3  ( -23, -17, 19, -24)
Prievidza – Komárno  3:1  (-22, 16, 20, 19!
Poradie po prvom turnaji: 1 Prievidza 9 b, 2 Sobrance 4 b, 3. Žilina 3 b, 4. Komárno 2 b.

Branislav Bucák, Foto: Ivan Valko


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri