Stavané mája a MajálesLorem ipsum dolor sit amet 24. 4. 2019 08:34

Všetkých pozývame na Námestie slobody v utorok, 30. apríla 2019, kde si pripomenieme krásnu tradíciu stavania mája! Spoločné máje na námestiach sa dnes stavajú aj v iných mestách a obciach.

Strom ozdobený stuhami tak symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce a oslavuje vitalitu nositeliek života. Preto i tento rok, mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi pripravili symbolické stavanie „májky“ na námestí. Od 17.00 h je pripravený program s Detským folklórnym súborom Malý Vtáčnik, Folklórnym súborom Vtáčnik a Folklórnym súborom Senior Vtáčnik.

Od 13.00 h sa bude konať aj váš obľúbený Blší trh, ktorý prinesie množstvo zberateľských predmetov, retro kúskov či ručne vyrobený sortiment. Možno aj vy objavíte niečo, čo vám pripomenie doby minulé.

Zaspomínať si na prvomájové veselice môžete na majálese, ktorý uskutoční v utorok, 30. apríla 2019 o 18.00 h v Kultúrnom dome Necpaly. Do tanca i do spevu zahrá hudobná skupina Necpalanka! Vstup voľný. Občerstvenie z vlastného batôžka.

Tešíme sa na vás!


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri