Staňte sa mecénmi umenia vo vašom mesteLorem ipsum dolor sit amet 18. 2. 2013 07:43

Mesto Prievidza má od októbra minulého roku dôstojný stánok na prezentáciu výtvarného umenia, ktorým je Art galéria zriadená v priestoroch bývalého kina Baník.

Vďaka mestu Prievidza a občianskemu združeniu Art point, ktoré má osobitný podiel nielen na rekonštrukcii interiéru, ale aj na jeho napĺňaní novými umeleckými aktivitami, sa v nich v súčasnosti koná už štvrtá výstava výtvarného umenia. Po prezentácii významných výtvarníkov minulosti i súčasnosti Prievidze, regionálnych výtvarníkov a výstave výtvarných prác venovaných charitatívnemu projektu podpory zdravotne postihnutých detí, patria priestory galérie v súčasnosti kolekciám obrazov a plastík výtvarníkov určených k podpore galerijnej činnosti prostredníctvom ich možného predaja. Aj preto výstava nesie príznačný názov BEN-ART, v ktorom sú obsiahnuté slová benefícia a umenie.

Obraciame sa na všetkých - viac či menej úspešných podnikateľov a živnostníkov s ponukou obohatiť priestory  firiem, či súkromných priestorov výtvarným dielom. Výtvarné diela majú v sebe potenciál priestory kultivovať, prinášať potešenie nielen oku a duši, ale aj návštevníkom  firmy, či  domova. Zakúpením výtvarného diela navyše podporí kupujúci nielen autora, ale  galerijnú činnosť mesta. Týmto počinom vyjadrí každý z kupujúcich aj podporu svojmu mestu a stane  sa tak jej mecénom.

Roman Turcel, predseda o.z. Art point,
Mgr. Amália Lomnická, kurátorka výstavy.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri