Správy RTV Prievidza13. 8. 2012 12:54

Sledujte spravodajstvo Regionálnej televízie Prievidza prostredníctvom internetu. Prinášame najzaujímavejšie informácie posledných dní.

Po siedmich rokoch začala v Prievidzi rakúska strojárska spoločnosť Rübig s výstavbou prvej výrobnej haly. Základný kameň poklepali predstavitelia spoločnosti spolu s viceprimátorom Prievidze 30. júla. Týmto krokom oficiálne začali I. etapu výstavby kaliarne a montážnej časti kováčovne. Výrobu plánuje rakúsky investor spustiť začiatkom budúceho roka. :

Jeden z najväčších problémov Prievidze sú zničené komunikácie. Aj napriek nedostatku financií v mestskej kase sa samospráva snaží tieto cesty opravovať. V pláne na tento rok je výmena povrchu na troch z nich. Cesta na Ulici Falešníka je už zrekonštruovaná. Cesty na Nábreží Andreja Kmeťa a Clementisovej ulici sa nového asfaltu dočkajú čoskoro.:

V posledných týždňoch zmenili kruhové objazdy v Prievidzi svoj vzhľad. Ich rekonštrukcia a kvetinová výsadba je súčasťou skultúrnenia verejných priestranstiev metropoly hornej Nitry. Mesto k tomuto kroku pristúpilo aj napriek nedostatku financií.:

Medzi 35 miest na Slovensku, kam zavítal toto leto Bažant Kinematograf sa zaradila aj Handlová. Po Prievidzi, kam retro autobus chodí už niekoľko rokov, je Handlová druhé mesto na Hornej Nitre. Ako to vyzeralo počas premietania filmov na námestiach oboch miest sa môžete pozrieť v reportáži.:


Letné terasy. Pre niektorých sú obľúbenými miestami na relaxáciu a stretnutia s priateľmi počas letných mesiacov. Pre iných zase zdrojom neprimeraného hluku a rušenia pokojných večerov. Ich prevádzkový čas upravujú samosprávy vo svojich všeobecne záväzných nariadeniach. Nie všetkým to však vyhovuje. Iný pohľad na to majú prevádzkovatelia zariadení a ich hostia, iný obyvatelia , ktorým najmä hudba z terás a posedení znepríjemňuje život. Sťažnosti spravidla končia na mestských políciách.:

Viac aktuálnych a vždy čerstvých informácií nájdete na internetovej stránke Regionálnej televízie Prievidza.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri