Spravodajstvo RTV Prievidza24. 7. 2013 09:19

Sledujte spravodajstvo Regionálnej televízie Prievidza prostredníctvom internetu. Prinášame najzaujímavejšie informácie posledných dní.

Vyjde monografia o histórii Prievidze
V roku 2008 vydalo mesto Prievidza poslednú knihu pod názvom Prievidza - mesto nášho srdca. Po piatich rokoch  sa pracuje na novom - monografickom knižnom vydaní prievidzskej histórie. Monografia bude mapovať obsiahlejšie obdobie dejín Prievidze. Rozdelená bude na niekoľko samostatných kníh.  Prvá  časť monografie má mať osem kapitol a  bude dokumentovať  obdobie do roku 1948.

Opravy ciest v Prievidzi sa začnú čoskoro
V Prievidzi by mali plánované opravy miestnych ciest  a chodníkov  začať už čoskoro. Radnica v týchto dňoch vyhodnotila verejné obstarávanie na dodávateľa prác. Námietky voči výsledkom súťaže nepodal nikto.

Rübig otvoril v Prievidzi svoj závod
Rakúska strojárska firma Rübig otvorila v prievidzskom priemyselnom parku svoju výrobu. V prvej fáze tu našlo prácu 17 ľudí. Do konca roka plánuje spoločnosť zamestnávať 35 ľudí. Pôjde prevažne o odborníkov z oblasti metalurgie a elektrotechniky. V priebehu troch rokov by sa mal ich počet zvýšiť.

Prvý K-POP CAMP
Určite si ešte pamätáte minuloročný hit Gangnam style, ktorý nadchol milióny fanúšikov. Prvý K Pop camp bol uplynulý víkend v Prievidzi. Počas troch dní sa skoro päťdesiat mladých fanúšikov tohto štýlu zabávalo v galérii Art Point. Ochutnávali kórejské pochúťky, spievali karaoke či sledovali  kórejský film.

Tri orlie pierka za odvahu
Našli sme ich v Drevenej doline za Kľačnom. Na neveľkej lúke obklopenej zeleňou mali postavený tábor. Jednoduché stany na drevených pričniach. Nechýbal stožiar a na ňom štátna vlajka. Vztyčujú ju každé ráno  za zvukov skautskej hymny. Tým sme prezradili, že sme boli v tábore skautov zo 14. zboru Prievidza. Dvadsiatka chlapcov vystriedala takmer rovnaký počet dievčat, ktoré tu táborili týždeň pred nimi.

Stará Prievidza na fotografiách
Nostalgické návraty do minulosti Prievidze. Aj tak by sa dala nazvať výstava Prievidza Ci -Ty zo zbierok fotografií Jána a Margity Mečiarových. Inštalovaná je v priestoroch mestskej galérie Art Point. Pôvodným zámerom realizátorov výstavy bolo motivovať súčasných fotografov k zachytávaniu pulzu mesta a predstaviť ich diela verejnosti.

Dominanta námestia v rekonštrukcii
Od polovice júla opravuje odborná firma pamätník na Námestí slobody v Prievidzi. Rekonštrukciu tejto dominanty centra mesta si vyžiadalo jej poškodenie.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri