Športovci zanechali v Taliansku výborný dojemLorem ipsum dolor sit amet 13. 6. 2014 09:14

Autobus mladých športovcov nedávno vycestoval z hornej Nitry do partnerského mesta Prievidze Luserny San Giovanni, kde sa odohrával 33. ročník miestnych Dní športu. Našu výpravu tvorili prievidzské volejbalistky, gymnastky, bojnickí hádzanári a volejbalistky zo Zvolena.

Na podujatí v Taliansku sa naša mlaď zúčastnila už po dvadsiaty druhýkrát a opäť zanechala výborný dojem.

„Už si ani nepamätám, kedy sme boli naposledy takí úspešní. Všetky kategórie, kde štartovali športovci zo Slovenska, sme vyhrali. Naše volejbalistky vyhrali kategóriu žien, bojnickí hádzanári triumfovali medzi staršími žiakmi. Zvolenské volejbalistky, ktoré sú posledné roky súčasťou našej výpravy, zvíťazili v kategórii starších žiačok. Výborne sa prezentovali aj naše gymnastky, ktoré mali dve exhibičné vystúpenia, jedno priamo v Luserne San Giovanni a druhé v Pinerole. Do partnerského mesta Prievidze vycestovali aj seniori Volejbalového klubu Prievidza, ktorí si v priateľskom zápase poradili v piatich setoch s miestnym klubom Pinerolo,“ uviedol vedúci slovenskej výpravy Richard Fodor, ktorý v minulosti v Luserne San Giovanni trénoval miestnych volejbalistov i volejbalistky.

„Opäť vládla vynikajúca atmosféra, v partnerskom meste sme stretli množstvo priateľských ľudí. Naši športovci bývali v talianskych rodinách, ktoré im vytvorili príjemné zázemie. Získali tak nielen cenné skúsenosti, ale aj priateľstvá, spoznali inú kultúru. Momentálne už recipročne riešime príchod športovcov z Talianska do nášho mesta, kde už neboli z rôznych príčin niekoľko rokov. Budeme radi, keď ich budeme môcť v septembri privítať a oplatiť im aspoň čiastočne ich každoročnú pohostinnosť a starostlivosť o naše športové nádeje,“ dodal Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

(lb)


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri