Spevácky zbor Rozkvet vystúpil v Slovinsku15. 6. 2017 07:01

V ostatných rokoch rozvíja Prievidza intenzívne vzťahy s viacerými európskymi mestami,medzi ktoré od roku 2009 patrí aj slovinské mesto Velenje, ležiace v severovýchodnej časti krajiny. Začiatkom júna 2017 do mesta Velenje vycestoval spevácky zbor Rozkvet, aby prezentoval nielen slovenské umenie, ale najmä mesto Prievidza a jeho bohatý kultúrny život.

V spolupráci s tamojším mestským úradom a speváckym zborom (Šaleški akademski pevski zbor) vystúpil Rozkvet na spoločnom koncerte, na ktorom domácemu publiku zaspieval diela slovenských autorov a ich úpravy ľudových piesní, klasickú zborovú tvorbu aj zaujímavé skladby v exotických rytmoch. V programe koncertu bola aj pieseň slovinského skladateľa Miroslava Vilhara Na jezeru a skladba prievidzského rodáka Ladislava Stančeka Cez Prividzu mútna voda pretekáva.

Okrem speváckeho vystúpenia mali členovia zboru aj ďalší zaujímavý program: prehliadku mesta Velenje a spoznávanie jeho histórie a súčasnosti, zaujímavej architektúry a okolia mesta. Mimoriadnej pozornosti sa dostalo speváckemu zboru Rozkvet od vedenia mesta Velenje. Na radnici prijal členov zboru podžupan Peter Dermol, predstavil mesto a jeho aktívnu súčasnosť, kultúrne a športové aktivity, rekreačné možnosti aj pestrý komunitný život. Poďakovaním speváckeho zboru bol malý improvizovaný koncert venovaný hostiteľom. Návšteva mesta Velenje a koncert speváckeho zboru sa uskutočnil v spolupráci a s finančnou podporou mesta Prievidza.

text: Ivana Plachá


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri