Slovensko – Egyptské derbyLorem ipsum dolor sit amet 29. 4. 2015 08:11

Uplynulý víkend sa zišla karatistická špička v Hradci Králové na 8. Ročníku svetového pohára. Na tatami súťažilo vyše 1200 pretekárov z rôznych kútov sveta. Trinástka Prievidžanov sa v silnej konkurencii nestratila.

.

Juniorské družstvo takmer bez chyby
V sobotu sa pod hlavičkou reprezentácie Stredoslovenského zväzu karate predstavili Ema Brázdová, Ľudmila Bačíková a Nikoleta Merašická. Merašická v kata kadetiek vyhrala všetky zápasy 5:0 okrem duelu s Egypťankou, ktorej podľahla 2:3 a skončila tretia. Potom nastúpili juniorky Bačíková a Brázdová, ktoré bojovali na opačných stranách pavúka. Obe si poradili s Egypťankami, Brázdová porazila o postup do finále Peško a Bačíková aktuálnu majsterku Európy Augustinovú. Vyrovnané finále skončilo víťazne pre Talent Novej Európy Emu Brázdovú. „Progres vo výkone som zaznamenala hlavne u ostaršenej Vande Vaňovej, no v kadetkách to na medailu nestačilo. Dievčatá ďalej spoločne súťažili v tímovej súťaži aj medzi juniorkami aj medzi seniorkami. Pripravujú sa totiž na Majstrovstvá Európy regiónov ktoré budú o dva mesiace v Paríži. Potrebujú čo najviac tímových štartov aby nespravili chybu ako napr. v Zürichu. Podarilo sa im predviesť takmer bezchybný výkon čím presvedčili rozhodcov a jasne zvíťazili nad Egyptom v oboch kategóriách,“ dopĺňa ku GP Dušana Čierna.

Oboňová graduje formu
V sobotu sa v kata starších žiačok mimoriadne darilo Romane Oboňovej, ktorá porazila aj najväčšie rivalky z Trenčína. Spoločne so Slavomírou Struhárovou a Nikolou Jakubechovou nastúpili v tímoch. Všetky kolá vyhrali suverénne 5:0. Struhárová a Jakubechová v individuále vypadli v eliminačných kolách. Na zlato takmer siahol Alexander Lichner, ktorý vo finále podľahol Kunikovi tesným pomerom 2:3. Loch po troch vyhratých kolách nestačil na českých pretekárov. Po dvoch vyhratých zápasoch zastavil Orema v ďalšom zápolení rovnako český pretekár. Družstvo v zložení Orem, Loch Lichner prehrali o postup do finále s Čechmi 2:3 a vybojovali cenný bronz.
V kumite žiakov do 32 kg dominovali Prievidžania Peter Orem a Michal Zaťko. Ziskom 8 bodov ukončoval zápasy pred časovým limitom Zaťko, ktorý bol úspešný aj vo vzájomnom finálovom duely. Úvodné zápasy vyhrali Veronika Masárová, Lukáš Loch, Matej Jurík, no v početnej konkurencii sa im nepodarilo dosiahnuť na medailu. Najbližšie k nej mala Sylvia Mišeje, ktoré po troch víťazstvách prehrala zápas v poslednej sekunde o jeden bod.
Momentálne sa prievidská mládež pripravuje na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať budúcu sobotu v Sabinove.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri