Slovenské filmobranie v Prievidzi už po ôsmy krát uvedie kvalitné slovenské filmyLorem ipsum dolor sit amet 14. 10. 2014 10:56

Aj tento rok sa môžete tešiť na ďalší, už ôsmy, ročník Slovenského filmobrania – festivalu vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov. Festival prinesie tento rok 4 filmové dni vo viacerých tematických blokoch od 21. do 24. októbra 2014 vždy o 18.30 h v priestoroch Divadelnej sály Domu kultúry v Prievidzi. 

Ôsmy ročník Slovenského filmobrania slávnostne otvorí generálny riaditeľa Slovenského filmového ústavu Peter Dubecký. Prvý večer sa bude niesť v znamení pocty hercovi Ctiborovi Filčíkovi a filmu Krotká, spod režisérskej taktovky Stanislava Barabáša, ktorý uvedie estetik a filozof Peter Michalovič. 

Počas druhého večera pod názvom Večer Dušana Rapoša si zaspomíname na legendárneho pesničkára, básnika a filozofa – Karla Kryla. Večer uvedie režisér Dušan Rapoš.

Tretí večer bude patriť súčasnému slovenskému filmu – Všetky moje deti. Jedná sa o skutočný príbeh. O sile ľudskosti, láske a odvahe farára Mariána Kuffu. Film uvedie producentka Svatava Maria Kabošová a autor hudby Martin Dohnal.

Posledný večer podujatia sa bude venovať Slovenskej filmovej klasike. Spoločne si pozrieme prvý slovenský celovečerný nemý film – Jánošík – s hudobným sprievodom Reného Lacka.

Zároveň sa môžete tešiť na lepšiu kvalitu premietania vďaka digitalizácii kinosály, ktorá sa ukončila pred pár dňami a veríme, že sa to odrazí aj na Vašom zážitku z jednotlivých filmov.

Podujatie organizujú Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmový klubov, Filmový klub FK '93 Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri