Slovenské elektrárne a. s. opäť pomohli25. 4. 2017 15:30

Harmónia, n.o. Prievidza od založenia slúži ľuďom, ktorí z rôznych dôvodov prišli o strechu nad hlavou, osamelým rodičom a ich deťom ako dočasné útočisko na preklenutie vážnych životných situácií.

Organizácia samotná počas rokov existencie tiež prešla etapami, kedy sa musela popasovať s mnohými náročnými úlohami. Už niekoľko rokov má však vo svojej činnosti výborného partnera – Nadačný fond Slovenských elektrární. Prostredníctvom ľudí so srdcom na správnom mieste pomáha zariadeniu predovšetkým pri riešení situácií, ktoré si vyžadujú viac finančných prostriedkov. Či už  išlo o príspevok na rekonštrukciu nových priestorov po sťahovaní, vybudovanie detského ihriska alebo  pomoc pri vymaľovaní priestorov.

Nové skrine vyriešili problém s úložným priestorom
Harmónia, n.o. už nejaký ten rôčik funguje, nevyhla sa sťahovaniu, čo má vplyv aj na opotrebovanosť nábytku. Rovnako sa počas jej histórie rozšírila kapacita a klienti, aj keď nemajú svoj trvalý domov, chcú si ho vytvoriť aspoň prostredníctvom  svojich pár obľúbených a nevyhnutných vecí. To sú predovšetkým dôvody, prečo postupne nastal problém s úložným priestorom. Finančné možnosti organizácie však v poslednej dobe nedovoľovali dokúpiť tak potrebné šatníkové skrine. I tentoraz prišla pomoc od Slovenských elektrární, a. s. Poskytli prostriedky na nákup desiatich skríň, ktoré klienti zmontovali a rozmiestnili v zariadení tak na ženské ako aj mužské oddelenie. Každý má teda svoj priestor, kde si môže uložiť svoj malý majetok a  odevy.  Rovnako sa výmenou starých neestetických kusov zútulnili priestory útulku, za čo patrí darcovi úprimná vďaka.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri