Skupina Jass oslavujeLorem ipsum dolor sit amet 24. 5. 2012 14:06

Vo štvrtok 24. mája sa uskutočnilo v obradnej miestnosti mesta Prievidza  slávnostné prijatie Speváckej skupiny JASS (jednorázová amatérska spevácka skupina) pri príležitosti piateho výročia ich vzniku.

Skupina začala svoje pôsobenie vo februári  2007, kedy sa organizovalo  pochovávanie basy. Na týchto akciách zvykol robiť Tibor Tulík farára. Po akcii si pár spevákov a harmonikár zmysleli, že sa blíži Medzinárodný deň žien a po ňom v máji Deň matiek. Je predsa čudné, keď si ženy robia program samy sebe. 

Tak to skúsili a potom sa nesmelo, možno s malou dušičkou, ale veľkým odhodlaním, postavili pred svojich prvých divákov. Bolo to presne 10. mája 2007, keď ku Dňu matiek  organizovala druhá Základná organizácia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých svoje oslavy. A v tomto roku, presne o 5 rokov a presne na deň,  mala táto organizácia  opäť akciu ku Dňu matiek, na ktorej opäť vystúpila spevácka skupina JASS – už trochu rozšírená. A bolo to presne jej sté vystúpenie. V prvopočiatkoch účinkovali 8 členovia s heligonkárom, postupne sa súbor rozšíril a dnes má svojich 11 stabilných členov.

Ich programy obohacujú podujatia dôchodcov, zdravotne postihnutých, ale v poslednom období aj rôznych spolkov a občianskych združení.
Počuť ich mohli účastníci podujatí nielen v Prievidzi, Novákoch, Handlovej, či Bojniciach, ale aj Bánovciach nad Bebravou,  Porube, Cigli  a Nitrianskom  Rudne.

Repertoár tejto skupiny tvoria slovenské ľudové piesne, ale aj piesne príležitostné, pohrebné, či banícke. Očarili ich aj moravské ľudové piesne, české ľudové a poľské piesne. No nájdete v ich repertoári aj chorvátske piesne so slovenským textom a dokonca aj rusínsku. Pretože sa zúčastnili v Handlovej na podujatí – Korene handlovskej doliny, ktoré organizuje  Karpatonemecký spolok v Handlovej  a ich spevácka skupina Grünwald, siahli aj za nemeckými pesničkami.

Gratulujeme k ich slávnostnému výročiu a úspešnému pôsobeniu.Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri