Škôlkari sa v mestskej hale oboznamujú so športomLorem ipsum dolor sit amet 20. 10. 2014 09:02

Prievidzská športová hala sa nedávno vrátila do rúk mesta, ktoré hľadá spôsoby ako ju po športovej stránke maximálne vyťažiť.

„Od desiatej hodiny doobeda po desiatu večer je hlavná palubovka neustále obsadená, trénujú tu dvojfázovo extraligoví basketbalisti, volejbalisti, denne aj basketbalová mládež, potom bojnickí hádzanári, prievidzskí korfbalisti a futsalisti. Voľný priestor na hlavnej palubovke vzniká akurát do desiatej hodiny doobeda, no i ten by sme radi využili. Keďže to nie je vhodný čas pre profesionálov ani školopovinné deti, chceme dať priestor našim najmenším - škôlkarom, aby získavali základné športové návyky, zlepšovali koordináciu tela či obratnosť,“ poznamenal Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

Mladí športovci
Ako prví túto možnosť využili škôlkari z Materských škôl na ul. Krmana a sv. Cyrila, ktorí v športovej hale trénujú pod dohľadom basketbalového trénera Ľuboša Jelačiča a gymnastickej trénerky Magdalény Prágerovej.
„Trénujeme na hlavnej palubovke a v gymnastickej telocvični, kde sa dá športovať aj po desiatej hodine. Ja sa deťom venujem na hlavnej palubovke, kde trénujú zväčša s loptou. Učia sa s ňom narábať, ako aj spolupracovať v kolektíve. Je radosť venovať sa takýmto deťom, každé jedno vyvíja maximálne úsilie popasovať sa so športovými úlohami,“ uviedol dlhoročný basketbalový tréner Ľuboš Jelačič.

Vzťah k športu
Predstavitelia mesta by radi videli v športovej hale čo najviac detí. „Oslovili sme aj vedenie ďalších materských škôl. Našou snahou je pritiahnuť deti k športu, zdravému životnému štýlu. Šport už nie je pre mladých ľudí takým lákadlom ako v minulosti, mnoho mladých ľudí si radšej volí pohodlné využitie voľného času pri televízore či počítači. Proti tomu sa snažíme v rámci našich možností zabojovať. Chceme, aby si deti už v skorom veku budovali k športu bližší vzťah a v ďalších rokoch sa mu pravidelne venovali,“ dodal Branislav Bucák.
(mp)


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri