Skauti odovzdali Betlehemské svetlo primátorke mesta24. 12. 2011 13:16

Prievidzskí skauti navštívili 23. decembra mestský dom s Betlehemským svetlom. Odovzdali ho primátorke mesta Kataríne Macháčkovej a vystúpili s krátkym programom. Skauti neskôr plamienok zaniesli aj do Zariadenia pre seniorov na Rázusovej ulici. Počas Štedrého dňa ho ešte rozdajú širokej verejnosti v Prievidzi, Bojniciach a ďalších mestách a obciach hornonitrianskeho regiónu.

Pri doručovaní Betlehemského svetla sa skauti snažia zažínať svetielka v jednotlivých mestách ako články reťaze. Chcú tak symbolicky spojiť celé Slovensko a celý svet. Svetlo predstavuje symbol pokoja a spája ľudí všetkých zúčastnených krajín. Pokračovanie tejto reťaze sa v našom meste symbolicky začalo odovzdaním Betlehemského svetla vedeniu mesta Prievidza.
Skauti veria, že s posolstvom Betlehemského svetla prinášajú ľuďom kúsok z Betlehema. Je to posolstvo pokoja, lásky, mieru, porozumenia. Sú to univerzálne hodnoty vlastné ľuďom bez ohľadu na to, akého sú vierovyznania, ku ktorej cirkvi sa hlásia alebo či sú bez vyznania. Betlehemské svetlo jednoducho spája všetkých ľudí dobrej vôle. Každé odpálenie svetielka odkazuje ďalej tiché prianie, aby sa pokoj a mier šírili v ľudských srdciach presne tak, ako sa od človeka k človeku šíri plameň Betlehemského svetla.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri