Skauti a skautky oslávili sviatok svojho patróna27. 4. 2015 12:16

Patrónom skautiek a skautov je svätý Juraj. Do osláv sviatku tohto svätca sa zapojili aj skauti a skautky v Prievidzi. V piatok 24. apríla vyrazili do bežného dňa so skautskou šatkou na krku. V sobotu 25. apríla pripravili staršie skautky pre mladších pretek Skautská všestrannosť a slávnostný táborový oheň.

Skautky a skauti na celom svete oslavujú sviatok svätého Juraj, patróna skautov. Pridali sa k nim aj skauti a skautky zo 14. zboru Prievidza, ktorí ozvláštnili sviatočný deň tým, že v piatok 24. apríla doplnili svoje oblečenie o skautskú šatku. Hlavne s cieľom zviditeľniť skauting a jeho ideály ju nosili po celý deň – na ulici, v škole, v zamestnaní, či v autobuse.

V sobotu 25. apríla oslavy pokračovali pretekom Skautská všestrannosť. Ten pre mladšie deti, včielky a vĺčatá, pripravili prievidzské skautky. „Približne 25 detí sa rozdelilo do tímov a absolvovali trasu, na ktorej využili skautské zručnosti. To, čo sa počas roka naučili, využili napríklad pri viazaní uzlov, zakladaní ohňa, odhadovaní vzdialeností, či spoznávaní listov a stromov,“ hovorí Alojz Vlčko, vodca prievidzského skautského zboru.

Popoludní bol pripravený tradičný slávnostný program, ktorý sa začal svätou omšou v prírode a pokračoval skautským táborákom. Podľa skautských zvyklostí táborák zapálili štyrmi fakľami, ktoré odpálili zo štyroch svetových strán ohne symbolizujúce čnosti pravdy, sily, krásy a lásky. Príjemný deň v prírode uzavrel zábavný program a hry pre deti.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri