ŠK Kickbox Idranyi je na správnej cesteLorem ipsum dolor sit amet 10. 1. 2014 08:13

Jedným z prievidzských športových klubov, ktorý zaznamenal v uplynulom roku najväčší nárast počtu členov, je Športový klub Kickbox Idranyi Prievidza. Spôsobil to fakt, že v klube sa začali vo väčšej miere venovať deťom a mládežníkom. V minulosti bol tento klub známy najmä kvalitnými výsledkami na seniorskej kickboxerskej scéne, viacerí borci sa dokázali presadiť aj na majstrovstvách sveta či Európy.

Správna cesta

„Chodia ku nám čoraz vo väčšom počte deti rôznych vekových kategórií, pritom najmenší cvičenci majú päť rokov. Samozrejme, pre deti máme pripravený iný tréningový plán ako pre dospelých, je zameraný najmä zvýšenie pohybovaných schopností a zručností, nie na kontaktné tréningy. Pravidelne ku nám chodia približne tri desiatky športovcov do 18 rokov, ďalší navštevujú tréningy príležitostne. Je zrejmé, že kickbox získava na popularite aj u čoraz mladších športovcov. Je to znak, že tento šport je v Prievidzi na správnej ceste, ako sa ďalej rozvíjať,“ uviedol Vladimír Idranyi, hlavný tréner a šéf ŠK Kickbox Idranyi Prievidza, ktorý má sám veľký podiel na zvýšenej popularite kickboxu v Prievidzi. Veď napríklad vlani dosiahol životný úspech, keď sa stal v konkurencii šestnástich majstrov sveta víťazom prestížneho turnaja Tatneft arena. Okrem tohto je aj držiteľom opaskov profesionálneho majstra sveta i Európy v asociácii WKA.

Vynovenie telocvične

Zvýšujúca sa členská základňa neunikla ani pozornosti predstaviteľov mesta. „Vnímame veľmi pozitívne, ak sa mladí ľudia venujú športu. Počas tréningov nezískavajú len fyzickú kondíciu, obratnosť či silu, ale aj zodpovednosť, cieľavedomosť a disciplínu. Ceníme si, že aj v ŠK Kickbox Idranyi sa venujú vo zvýšenej miere deťom a mládežníkom. Je to následne priestor pre nás, aby sme klubu podali pomocnú roku. Vlani sme prostredníctvom komisie športu pomohli dotáciou na nákup náčinia do telocvične klubu, tento rok sme zaradili ŠK Kickbox Idranyi do systému podpory mládežníckeho športu v meste a klub dostane ďalšiu finančnú dotáciu,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi. Minulý rok mesto Prievidza poskytlo dotáciu v celkovej výške 500 EUR.
„Som rád, že mesto oceňuje našu prácu aj takýmto spôsobom. Dotáciu využijem na skvalitnenie tréningového procesu, najmä na nákup ďalšie náčinia do telocvične a na jej vynovenie. Verím, že to ocenia najmä naši mladí športovci.“ uviedol Vladimír Idranyi.

Text k foto:Vladimír Idranyi s najnovším opaskom šampióna.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri