Šikovníci na Záhradníckej ulici pokračujú aj v tomto rokuLorem ipsum dolor sit amet 18. 1. 2017 09:00

Od januára do mája 2017 pozývame všetky deti na dielničky do galérie Regionart pri Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi.

Stretnutia a tvorivé aktivity sú pre všetkých, ktorí chcú objaviť svoju kreativitu a kamarátov. Návštevníci si vyrobia fašiangové masky, vyskúšajú maľbu na sklo, scrapbooking, papierové pletenie, servítkovú techniku i techniku vyšívania a spoznajú veľkonočné zvyky (výroba bábok a barančeka, zdobenie vajíčok). Vlastnými rukami si vytvoria originálne doplnky alebo darčeky pre svojich blízkych.

Prvá dielnička začína v období fašiangov, plesov a karnevalov. V sobotu 21. januára od 10:00 do 12:00 sa deti zabavia tvorením masiek a dozvedia sa viac o význame fašiangových zvyko a hrách.

Zaujímavosťou je, že technika maľba na sklo pochádza ešte z čias Byzancie. Deti obľubujú túto aktivitu, preto sa jej budeme venovať v nasledujúcu sobotu 28. januára od 10:00 do 12:00.

A poznáte scrapbookové tvorenie? Základom sú obrázky, scrapbookové papiere a ozdôbky. V utorok 14. februára na Sladkého Valentína od 14:00 do 17:00 vyrobíme spolu s našimi malými tvorcami valentínky.

V minulosti na Slovensku sa vykonával obrad vynášania slamenej figúry Moreny - symbolizujúci odchod zimy a vítanie jari - Vesny. Tradície pokračovali až do veľkonočného pondelka, vtedy muži šibali a oblievali ženy, ktoré ich odmeňovali kraslicami – symbolom života. Tematika marcových dielničiek počas jarných prázdnin je preto zameraná na veľkonočné zvyky, budeme vyrábať bábiky Morenu a Vesnu i veľkonočných barančekov, zdobiť vajíčka, a to v stredu 1. marca a piatok 3. marca od 10:00 do 12:00.

Voľný čas cez veľkonočné prázdniny, v utorok 18. apríla od 10:00 do 12:00, môžu deti stráviť aj u nás, kedy sa priučia papierovému pleteniu. Koncom mesiaca v sobotu 29. apríla od 10:00 do 12:00 sa zoznámia s inou prácou s papierom, a to so servítkovou technikou. V ďalšom mesiaci, taktiež v sobotu, 20. mája od 10:00 do 12:00 budeme potrebovať na dielničke Šije ti? šikovné pršteky, lebo vyskúšame techniku vyšívania.

Projekt „Šikovníci na Záhradníckej ulici“ sa uskutočňuje s finančnou podporou nadácie Jednota COOP v grantovom programe Nech sa nám netúlajú.

Galéria Regionart pri RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19
Vstup voľný.
Kontakt: www.rkcpd.sk


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri