Sekerov dar pre prievidzský hokejový klubLorem ipsum dolor sit amet 24. 1. 2013 15:11

Hokejista Buffala Sabres a aktuálny vicemajster sveta venoval prievidzským deťom 25 hokejových výstrojov a 30 hokejok.

Po novom roku sa mladí hokejisti v Prievidzi dočkali pekného darčeka. Ten prišiel priamo od hráča kanadsko-americkej hokejovej ligy Andreja Sekeru, ktorý športovo vyrástol na prievidzskom štadióne.

„Od Andreja Sekeru sme dostali 25 výstrojov pre najmenšie deti v troch veľkostiach a taktiež 30 hokejok,“ prezradil Marcel Dobrovodský, funkcionár a tréner v MŠHK - mládež Prievidza. Tento klub vznikol vlani odčlenením mládeže od pôvodného Mestského športového hokejového klubu Prievidza.

„Tieto výstroje sú pre náš klub obrovskou pomocou. Dieťa mnohokrát nevie, či hokej chce hrať a či ho bude baviť. A na to, aby si ho len vyskúšalo, si rodičia nemôžu dovoliť investovať nemalé prostriedky do výstroja. Takto môžeme mladému adeptovi na hokej zapožičať výstroj a on sa časom rozhodne, či pri tomto športe zostane. Ak áno, rodičia mu môžu postupne dokupovať potrebné veci,“ vysvetlil Marcel Dobrovodský.

Najmenší korčuliari
V prievidzskom mládežníckom hokejovom klube je momentálne zaregistrovaných približne 140 mladých športovcov. V najmladšej kategórii - predprípravke pravidelne korčuľuje 30 až 35 detí.

„Veríme, že po tomto dare od Andreja Sekeru sa zvýši počet predprípravkárov. No chceme získať mladých adeptov na hokej aj inými spôsobmi. Snažíme sa naviesť deti na zdravší životný štýl a odtrhnúť ich od počítačov. Osobne vítam aj iniciatívu mesta, mestskej spoločnosti Unipa a nášho klubu, na základe ktorej môžu chodiť zdarma na ľad v rámci vyučovania aj žiaci z prievidzských základných škôl,“ uviedol Marcel Dobrovodský, ktorý sa ako tréner venuje predprípravke spoločne s bratom Jánom, Kristiánom Šimom, Pavlom Bogdanom, Tomášom Kurejom a Dušanom Žemberom.

Na ľade aj dievčatá
Počas tréningov predprípravky MŠHK – mládež medzi najmenšími korčuliarmi nie je vidno len chlapcov ale aj dievčatá, a to hneď tri - Anetu Pálešovú, Silviu Veselovskú a Denisu Gondovú. „Dievčatá sú veľmi šikovné, niekedy dokonca šikovnejšia ako chlapci. Napríklad aj medzi siedmakmi máme dievča - Barboru Králikovú, ktorá podáva veľmi kvalitné výkony a je radosť sa na ňu pozerať. Aj naše dievčatá dokazujú, že hokej už dávno nie je len záležitosť pre chlapcov či chlapov,“ dodal Marcel Dobovodský.

Branislav Bucák


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri