Rušenie nočného pokoja na Plážovom kúpaliskuLorem ipsum dolor sit amet 20. 8. 2013 09:54

Bojnice-Prievidza: V noci z piatka 16.8 na sobotu 17.8.2013 sa v nočných hodinách konal „Kulau music carnival“ v priestoroch plážového kúpaliska. Obyvatelia mesta Prievidza sa vo veľkom počte telefonicky obrátili na Mestskú políciu Prievidza s tým, že hudobná produkcia je neprimerane hlučná, čím je v tejto lokalite rušený nočný pokoj. V priebehu konania akcie sme celkovo zaznamenali 17 sťažností.

Lokalita plážového kúpaliska sa nachádza v katastri mesta Bojnice. Akcia „Kulau music carnival“ bola povolená Mestským úradom v Bojniciach, nie Mestským úradom Prievidza. Naša mestská polícia preto nemohla zasiahnuť a akciu ukončiť. V katastri iných miest a obcí neplatia všeobecne záväzné nariadenia mesta Prievidza, ktoré upravujú čas, v rámci ktorého sa môže konať hudobná produkcia na verejnom priestranstve. Na  miesto akcie bola zo strany obyvateľov privolaná štátna polícia, ktorá je v týchto prípadoch oprávnená konať.
Rovnaký problém sme zaznamenali aj v júni minulého roka. Obyvatelia vtedy namietali rušenie nočného pokoja. V tomto prípade riešila niekoľko priestupkov mestská polícia v Bojniciach.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri