Relácia na 34. týždeň24. 8. 2012 15:00

Krátke správy z mesta Prievidza, ktoré budú vyhlasované v mestskom rozhlase počas 34. týždňa.

Nadácia Výskum rakoviny a mesto Prievidza pozývajú na benefičný futbalový zápas, ktorý sa koná v sobotu 25. augusta 2012 na Futbalovom štadióne v Prievidzi. Zápas pre život odohrajú futbalové tímy Nadácie výskum rakoviny a MUFUZA, mužstva futbalových zázrakov. Samotný zápas sa začína v sobotu o 17.00 avšak už od 15. hodiny bude na štadióne bohatý kultúrny, športový a zábavný program vhodný pre rodiny s deťmi. Cieľom podujatia je podporiť verejnú zbierku Nadácie Výskum rakoviny na zakúpenie unikátneho diagnostického prístroja Incu Cyte (inkju sajt) v cene 85000 €. Na akcii prisľúbili účasť viaceré športové osobnosti – Dušan Tittel, Dušan Petráš, Jozef Lohyňa a ďalší.
 
Zasadnutie mestského zastupiteľstva v Prievidzi je zvolané na utorok 28. augusta 2012 o 8.00 v Dome kultúry na ulici Fraňa Madvu v Prievidzi. Priestor na diskusiu pre obyvateľov je vyhradený v čase od 10.00 do 11.00.
 
V stredu 29. augusta 2012 si mesto Prievidza pripomenie najväčšie ozbrojené vystúpenie Slovákov v minulom storočí a jeho obete. V predvečer 68. výročia Slovenského národného povstania, v utorok 28. augusta 2012 o 15.00, si na pietnom akte kladenia vencov a kytíc spoločne uctíme pamiatku tých, ktorí položili svoje životy za slobodu ďalších generácií. Zraz účastníkov pietnej spomienky bude o 14.45 pred budovou Mestského domu na Námestí slobody.
 
FC Baník Horná Nitra Vás pozýva na majstrovské futbalové stretnutie IV. ligy dospelí medzi FC Baník Horná Nitra a FK Junior Kanianka, ktoré sa uskutoční v nedeľu dňa 26. augusta 2012 o 17.00 hod. na Mestskom futbalovom štadióne v Prievidzi. FC Baník Horná Nitra tiež pozýva na majstrovské futbalové stretnutie 2. Kola Pohára Západoslovenského futbalového zväzu medzi FC Baník Horná Nitra a FK RAVEN Považská Bystrica, ktoré sa uskutoční v stredu dňa 29. augusta 2012 o 17.00 hod. na Mestskom futbalovom štadióne v Prievidzi.  
 
Na Námestí slobody sa v  sobotu 25. augusta od 9.00 do 17.00 h uskutoční Blší trh, kde nájdete zberateľské predmety, hand made výrobky, vyradené knižné tituly z Mestskej knižnice M. Mišíka a mnoho iného. Ak máte záujem o predaj niektorých zo spomínaných predmetov je potrebné nahlásiť svoj záujem v Kultúrnom a spoločenskom stredisku v Prievidzi, alebo priamo na podujatí.
 
Nezisková organizácia Spokojnosť vykonáva zber ošatenia v pracovných dňoch v čase od 9.00 do 17.00 h v nízkoprahovom dennom centre na Ciglianskej ceste 8 v Prievidzi.
 
Mestská spoločnosť Unipa oznamuje, že verejné korčuľovanie na zimnom štadióne bude tento týždeň v sobotu 25. augusta od 16:00 do 17:15 a v nedeľu 26. augusta od 13:30 do 14:45.
 
Mesto Prievidza  dáva do pozornosti fyzickým osobám a právnickým osobám, že k 31. augustu 2012 je splatná II. splátka poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady. Pri platbe poplatku v hotovosti priamo v pokladni mestského úradu je potrebné mať pri sebe rozhodnutie o vyrubení poplatku z dôvodu uvedenia správneho variabilného symbolu za účelom identifikácie prijatej platby.
 
Kultúrne a spoločenské stredisko pozýva na Banícky jarmok, ktorý bude v Prievidzi od 7. do 9. septembra 2012 na Námestí Jozefa Cígera Hronského a Ulici Milana Rastislava Štefánika. Atrakcie budú pripravené aj v mestskom parku a pred zimným štadiónom. Počas celého víkendu je pripravený bohatý kultúrny program. V piatok sa o dobrú náladu postarajú hudobné skupiny Prezburger Klezmer Band a Black Band. V sobotu program vygraduje vystúpením hudobných skupín Golem a The Brazen Head, tanečného klubu Fantastic Elko Prievidza a zábavou DJ Mathiasa.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri