Región Hornej Nitry sa prezentoval na veľtrhu cestovného ruchuLorem ipsum dolor sit amet 29. 1. 2020 15:29

V dňoch od 23. do 26. januára 2020 sa v Bratislave konal 26. medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR aj za účasti predstaviteľov regiónu Horná Nitra.

Najväčší veľtrh cestovného ruchu na Slovensku sa konal na výstavisku Incheba v Bratislave, kde sa ako členka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horná Nitra – Bojnice zúčastnila PhDr. Ivona Vojtášová: „Mesto Prievidza sa ako člen OOCR RHNB každoročne zúčastňuje na prezentácii zaujímavostí a aktivít s cieľom pritiahnuť čo najviac turistov do destinácie Hornej Nitry. Vo výstavných priestoroch KOCR so zameraním na ekológiu a ochranu životného prostredia sme zaujali aj prezentáciou remeselnej výroby Prievidžanky Ivety Hakošovej, ktorá okrem iného vyrába krásne drobnosti - vtáčiky, srdiečka či vankúšiky plnené plevami a ďalšími prírodnými materiálmi.“

V rámci prezentácie Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región bol predstavený nový ekologický vizuál výstavného  stánku tvorený drevom, kameňom a rastlinami, teda prírodnými materiálmi. (KOCR) Trenčín región udelil už po tretíkrát ocenenia TOP v oblasti cestovného ruchu – cenu si víťazi prezvali za najlepšie ubytovacie zariadenie, významnú osobnosť, zaujímavú inováciu a produkt, ale aj zariadenie pre ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP) a gastro prevádzku.

 „Ponuku sme obohatili množstvom propagačných a informačných materiálov, ktoré návštevníkom veľtrhu ponúkali pracovníčky Turisticko-informačnej kancelárie, neziskovej organizácie mesta Prievidza. Zaujala predovšetkým nová informačná skladačka Zelená Horná Nitra, pripravená cielene pri príležitosti prezentácie na veľtrhu cestovného ruchu, ktorá ponúka návštevníkom skladbu najväčších atrakcií a turistických lákadiel regiónu Hornej Nitry,“ doplnila Vojtášová.

Počas trvania veľtrhu bol pre návštevníkov pripravený bohatý program, v rámci ktorého vystúpili mažoretky či sokoliari. Hostia tiež mohli ochutnať regionálne špeciality – pagáče, kúpeľné oblátky alebo rybaciu nátierku zo sumčeka afrického.

Viac informácií a fotogalériu z podujatia nájdete na webovej stránke Trenčín Región.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Kalendár podujatí

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri