Ranný spoj do Martina a Liptovského Mikuláša bude obnovenýLorem ipsum dolor sit amet 19. 12. 2012 13:29

Dopravca, ktorý získal licenciu od samosprávneho kraja, v roku 2013 obnoví ranný autobusový spoj z Prievidze do Martina, Ružomberka a Liptovského Mikuláša.

Viacerých Prievidžanov v máji tohto roka nepotešilo rozhodnutie spoločnosti SAD Prievidza, ktorá z ekonomických dôvodov zrušila skorý ranný spoj z Prievidze do Tatranskej Lomnice. Je preto dobrou správou, že od 2. januára 2013 bude na sever Slovenska z Prievidze opäť premávať autobusová linka iného prepravcu, ktorý získal licenciu od samosprávneho kraja.

Trenčiansky samosprávny kraj udelil dopravcovi DOBOSBUS s.r.o. dopravnú licenciu na vykonávanie vnútroštátnej pravidelnej dopravy - diaľkovej linky č. 301 504 na trase Prievidza - Martin - Ružomberok - Liptovský Mikuláš - Liptovský Mikuláš Aqua Park a späť. Autobus z Prievidze odchádza v pracovné dni o 5:50. Do Martina podľa cestovného poriadku príde o 6:49 a do Liptovského Mikuláša o 8:30.

„Viacerí obyvatelia sa na mňa obrátili s prosbou, aby mesto spoj obnovilo. Ako samospráva žiaľ o diaľkových spojoch nerozhodujeme, takéto kompetencie nemáme. S kolegami sme preto urobili aspoň to, čo sme mohli. Ako primátorka a poslankyňa TSK som komunikovala s potenciálnymi dopravcami, ktorí by mohli dôležitý spoj obnoviť. Informácia o obnovení spoja ma veľmi potešila, pretože úplne chápem obyvateľov Prievidze, ktorí pravidelne cestujú k lekárovi, alebo za štúdiom do Martina, či Ružomberka. Osobne ma veľmi mrzelo, že zo dňa na deň nemohli využívať spoj, ktorý bol pre nich dôležitý,“ hovorí Katarína Macháčková, primátorka mesta Prievidza.

Cestovný poriadok diaľkovej linky č. 301 504 na stiahnutie
ico_pdf_46

Na linke opačným smerom bude linka premávať v pracovné dni popoludní, resp. večer. Odchod z Liptovského Mikuláša je o 16:25 a autobus podľa cestovného poriadku dorazí do Prievidze o 19:20. Licencia, ktorú získal dopravca od TSK, platí počas celého roka 2013. Spojenie bude k dispozícii do 31.12.2015.

Kliknite na obrázok pre jeho zväčšenie.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri