Putovný pohár po prvý raz v rukách BJ-TEAMLorem ipsum dolor sit amet 17. 5. 2016 09:17

Finálovým turnajom, na ktorom sa stretli víťazi štyroch základných skupín, vyvrcholil v prievidzskej športovej hale 22. ročník Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov. Víťazom tradičného turnaja sa stal BJ- team, ktorý ako jediný na podujatí nenašiel premožiteľa.

Celkovo si na 22. ročníku Memoriálu Alexandra Schuta v basketbale neregistrovaných hráčov, ktorý zorganizovala Komisia športu, mládeže a voľnočasových aktivít v Prievidzi, zmeralo sily 17 družstiev a odohralo sa 34 zápasov. Až posledný z nich rozhodol o celkovom prvenstve. Vybojovali si ho hráči BJ-TEAMU v zložení: Andrej Paulík, Filip Pavlenda, René Trgiňa, Vladimír Paraík, Róbert Husár, Eduard Špiner, Michal Ňuchalík, Martin Pospíšil, Zdeno Bendík, Peter Móc, Martin Blaho a Boris Husár. Druhé miesto na turnaji obsadil MBL Žilina, tretie Break a štvrtý bol celok NBA.
Týmto turnajom sme si predĺžili majstrovskú basketbalovú sezónu v Prievidzi o ďalší týždeň. Na hlavnej palubovke prievidzskej športovej haly si mohli v základných skupinách či finále zahrať bývalí basketbalisti či fanúšikovia BC, ktorí celú sezónu hnali svoj tím za majstrovským titulom. Sami si tak mohli vyskúšať, aké to je náročné byť aktérom priamo na palubovke,“ uviedol Jozef Dadík, člen organizačného výboru turnaja.

Hrali aj bývalí ligisti
Na prievidzskej palubovke sa v základných skupinách a finále predstavilo celkovo 177 hráčov, vrátane 15 bývalých ligistov. Svoje basketbalové umenie v rôznych tímoch „oprášili“ Pavlenda, Paraík, Ridzoň, Szalay, D. Boor, E. Špiner, Blaho, Simonides a ďalší výborní basketbalisti.
„Bola to pekná spomienka na Alexandra Schuta, ktorý ako tajomník Baníka Cigeľ Prievidza stál pri dvoch majstrovských tituloch tohto celku. Turnaj mal svoju kvalitu nielen vo finále, ale aj v základných skupinách. Svedčí o tom aj fakt, že najväčší favorit a víťaz posledných ročníkov Avita team sa neprebojoval ani do finálovej skupiny.  Už v základnej skupine ho po dvojnásobnom predĺžení vyradili v najdramatickejšom zápase turnaja hráči Breaku,“ povedal Branislav Bucák, predseda organizačného výboru Memoriálu Alexandra Schuta.

Najlepšia päťka turnaja
Organizátori vyhlásili aj All stars turnaja. Najlepšiu päťku podujatia tvorili: Daniel Beňadik  (NBA), Roman Jantošík (MBL Žilina), Martin Kobela (Break), Róbert Husár a Filip Pavlenda (obaja BJ–TEAM).

VÝSLEDKY FINÁLE: BJ-TEAM – NBA 50:14, Break – MBL Žilina 27:33, BJ-TEAM – MBL Žilina 30:11, Break – NBA 43:29, MBL Žilina – NBA 40:32, Break – BJ-TEAM 18:34.
NAJLEPŠIA ŠTVORKA TURNAJA: 1. BJ-TEAM, 2. MBL Žilina, 3. Break, 4. NBA.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri