Prípravy na Vianoce v Prievidzi sú v plnom prúde24. 11. 2015 14:41

Technické služby mesta Prievidza s.r.o. (ďalej len „TSMPD s.r.o.“) v tomto období už intenzívne pripravujú mesto Prievidza na vianočné sviatky. Tak, ako aj po minulé roky nebude chýbať bohatá svetelná výzdoba, ktorá sa realizuje už v týchto dňoch. Popri minuloročných komponentoch sa obyvatelia Prievidze opäť môžu tešiť na nové prvky, ktoré potešia najmä tých najmenších.

Nová výzdoba pred Magurou
Vo vianočnej výzdobe pribudne hlavne nová výzdoba na zrekonštruovanom Námestí J. C. Hronského, ktoré sa popýši 9 novými motívmi na lampách verejného osvetlenia, tromi 3D prvkami položenými na zemi a aj pestrejším vianočným stromčekom.

Námestie v centre s novinkami
Námestie slobody bude obohatené oproti minuloročnej výzdobe o veľkého 3D medveďa a nové dekorácie umiestnené medzi lampami verejného osvetlenia pred budovami mestského úradu, Slovenskej sporiteľne a VÚB. Nakoľko pribudlo viacero nových prvkov, montáž a aj demontáž prievidzskej vianočnej výzdoby potrvá v tomto roku o čosi dlhšie.

Vianočné stromčeky
Mestská spol. TSMPD zabezpečí osadenie a nasvietenie troch kusov vianočných stromčekov. Vianočné stromčeky budú osadené na Námestí slobody, Námestí J. C. Hronského a na sídlisku Kopanice a budú následne ozdobené spomínanou svetelnou výzdobou. Stromčeky sa starostlivo vyberajú z druhov, ktoré sú určené na výrub z dôvodu bezpečnosti zdravia a majetku obyvateľov mesta.

Spoločnosť TSMPD s.r.o. v spolupráci s oddelením výstavby a životného prostredia mestského úradu v Prievidzi zabezpečí  aj dodanie stromčekov, ktoré budú použité na výzdobu žiakmi základných škôl a následne budú umiestnené pred vybranými prevádzkami v centre mesta. Do zdobenia vianočných stromčekov bude tento rok zapojených 7 základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prievidza, Piaristická spojená škola F. Hanáka a Spojená súkromná škola (e-škola). Spolu bude ozdobených 14 kusov vianočných stromčekov, pričom štyri z nich budú použité aj pri drevenom betleheme na Kláštornej ulici a štyri kusy budú osadené pod pódiom na Námestí Slobody. Na Vianočných trhoch sa môžete tešiť na súťaž o najkrajší stánok jednotlivých predajcov.

Ľadová plocha aj v tomto roku
K prievidzským vianočným sviatkom už neodmysliteľne patrí aj mobilná ľadová plocha na Námestí slobody. Inak tomu nebude ani tento rok. S montážou mobilnej ľadovej plochy začne TSMPD s.r.o. už posledný novembrový týždeň. Klzisko bude k dispozícii prievidzskej verejnosti už 13.12.2015 a aj v tomto roku bude pre verejnosť bezplatná. Mobilná ľadová plocha bude v prevádzke do ukončenia vianočných prázdnin, čiže do 7.1.2015. Jej ďalšia prevádzka bude záležať najmä od klimatických podmienok.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri