Pripojte sa k fašiangovému sprievodu mestom16. 2. 2012 07:43

Fašiangy sú obdobím radosti, veselých sprievodov v maskách, plesov a hodovania. Aj v Prievidzi sú už v plnom prúde a okrem tradičných plesov a zábav je na programe aj Fašiangový sprievod mestom, ktorý pripravujú Mesto Prievidza, Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi s SC Korzo a v ktorom účinkujú Detský folklórny súbor Malý Vtáčnik, Folklórny súbor Vtáčnik Senior, hokejisti MŠHK mládež, Denné centrá z Prievidze, Centrum voľného času Spektrum a Spokojnosť n.o.

Celá paráda začína v utorok 21. februára o 15.30 h na Námestí slobody v Prievidzi, kde sa stretnú účastníci v maskách aj bez masiek. Úvod vo veselom folklórnom duchu priblíži účastníkom tradičné fašiangové zvyky, súbory zaželajú všetko dobré všetkým prítomných ako aj predstaviteľom radnice.

Sprievod sa následne vydá na cestu k SC Korzo za hudobného doprovodu denných centier a FS Vtáčnik Senior. V SC Korzo na účastníkov čaká hudobná bodka v podobe vystúpenia Malého Vtáčnika, pri ktorej si nielen zaspievame ale aj zatancujeme.Pripojte sa k fašiangovému sprievodu mestom aj s vašimi deťmi. Masky a kostýmy vám radi zapožičajú v požičovni kostýmov v Dome kultúry v čase 8.30 - 17.00 h.

Po fašiangovom sprievode nasleduje večer tradičná zábava v podobe pochovávania basy, kde sa pred 40-dňovým pôstom rozlúčime s fašiangovým obdobím. Zábava sa uskutoční v Kultúrnom dome v Necpaloch od 19.00 h. Bližšie informácie o vstupenkách získate v Kultúrnom dome v Necpaloch.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri