Primátorka zavítala medzi mladých športovcov17. 3. 2014 07:32

Prievidzská primátorka Katarína Macháčková pokračuje v návštevách v športových kluboch, ktoré mesto podporuje. Tentoraz spoločne s predsedom komisie športu Branislavom Bucákom zavítali ku karatistom KK Prievidza FKŠ a k bojovníkom ŠK Kickbox Idranyi Prievidza.

„Mojím cieľom je postupne navštíviť všetky kluby. Chcem zistiť, ako sa darí našim mladým športovcom, aké úspechy v poslednej dobe dosiahli, respektíve s čím im ešte môžeme pomôcť,“ povedala Katarína Macháčková.

Základňa sa rozširuje

Najvyššia predstaviteľka Prievidze najskôr zavítala na tréning karatistov KK Prievidza FKŠ. Mladí športovci jej predviedli svoj tréning i ukážky súborných cvičení kata. Predseda a tréner klubu Miroslav Šenk prezradil, že mládežnícka základňa klubu sa postupne rozširuje, o karate je v Prievidzi stále solídny záujem. „Tento rok sa nám už pomaly rozbiehajú súťaže. Verím, že opäť potvrdíme na tatami svoje kvality a rok 2014 bude po súťažnej stránke minimálne rovnako úspešný ako ten predchádzajúci,“ dodal Miroslav Šenk, ktorý má v klube viacero medailistov z majstrovstiev sveta.

Vynovia telocvičňu
Prievidzská primátorka spoločne s predsedom komisie športu navštívili aj ŠK Kickbox Idranyi. I tu videli tréningový proces mladých bojovníkov, dozvedeli sa novinky z klubu. Vladimír Idranyi priblížil aj posledný súboj, ktorý absolvoval nedávno pod Zoborom v rámci Nitrianskej noci bojovníkov. Zdolal v ňom Francúza Sidibe Cheicka.
„Bol to náročný zápas. Súper bol dobre pripravený, no podarilo sa mi ho dostať v treťom kole do počítania a víťazstvo som tak strhol na svoju stranu. Potešilo ma to o to viac, že išlo z mojej strany o úspešnú odvetu, keďže s týmto Francúzom som v roku 2012 prehral vzájomný duel,“ uviedol Idranyi, ktorého telocvičňu na sídlisku Zapotôčky čakajú zmeny. Rozhodol sa ju vynoviť. „Aj vďaka finančným prostriedkom, ktoré som dostal od mesta, som sa mohol pustiť do vynovenia telocvične. Verím, že nám to pomôže skvalitniť tréningový proces a naši borci sa v telocvični budú cítiť ešte lepšie“ dodal Idranyi.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri