Prievidzských karatistov čakala oslava málo vídaného úspechuLorem ipsum dolor sit amet 23. 11. 2012 07:47

Karatisti KK Prievidza KFŠ oslávili historicky najúspešnejšiu medailovú žatvu na majstrovstvách sveta. Tortu v tvare medaily naservírovala medailistom zo svetového šampionátu prievidzská primátorka.

Prievidzskí karatisti sa nedávno vrátili z majstrovstiev sveta doslova ovešaní medailami. Siedmi borci z hornej Nitry sa mohli po návrate na Slovensko pochváliť málo vídanou zbierkou štyridsiatich cenných kovov zo svetového šampionátu. Najúspešnejším prievidzským pretekárom v Taliansku bol Adrián Záborský, ktorý získal desať medailí a stal sa päťnásobným majstrom sveta. Osem medailí, vrátane štyroch zlatých, má na konte Barbora Novotná, sedem cenných kovov a štyri zlaté zasa Lucia Hromadová. Lukáš Martiš získal šesť medailí a stal sa dvojnásobným majstrom sveta.  Kristína Huová sa vrátila so štyrmi medailami, z toho dvomi najcennejšieho lesku. Matej Hatvanyi vybojoval tri medaily a stal sa rovnako dvojnásobným svetovým šampiónom. Posledná zástupkyňa prievidzského karate Dominika Šalamonová získala dva cenné kovy.

Oslava medailí

Vynikajúcu medailovú žatvu (19 zlatých, 15 strieborných a 6 bronzových medailí) sa rozhodli prievidzskí karatisti osláviť aj s predstaviteľmi mesta. Do svojej telocvične v priestoroch Centra voľného času Spektrum v stredu pozvali primátorku Prievidze Katarínu Macháčkovu a predsedu komisie športu Branislava Bucáka.

„V Taliansku sme tento rok na majstrovstvách sveta získali dosiaľ najbohatšiu medailovú zbierku, a  to napriek tomu, že traja zo siedmich našich karatistov štartovali na takomto prestížnom podujatí vôbec po prvýkrát. Máme z tohto úspechu obrovskú radosť, o ktorú sme sa chceli podeliť aj s predstaviteľmi mesta. Takýmto spôsobom sme sa im chceli takisto poďakovať za podporu,“ uviedol tréner Miroslav Šenk, ktorý vedie KK Prievidza FKŠ spoločne s Tiborom Keratom.

Vynikajúci úspech

Dvaja úspešní účastníci svetového šampionátu Kristína Huová a Lukáš Martiš najskôr ukázali prítomným svoje nacvičené zostavy Kata, potom už na medailistov z majstrovstiev sveta čakala zaslúžená sladká odmena.

„Stať sa majstrom sveta nie je každodennou záležitosťou. Urobili ste veľkú radosť nielen sebe, rodine či trénerom, ale aj nám, predstaviteľom mesta. Poďakovanie za to, že tu vyrastajú takí úspešní športovci patrí predovšetkým trénerom, ktorí sa deťom venujú a snažia sa im odovzdať svoje vedomosti a schopnosti, ktoré rokmi nadobudli,“ uviedla primátorka Prievidze Katarína Macháčková, ktorá pokrájala tortu v tvare medaily a naservírovala ju karatistom a hosťom. „S predstaviteľmi klubu úzko spolupracujeme, snažíme sa im vytvárať v rámci možností čo najlepšie podmienky. Prípadné problémy sa vždy snažíme riešiť. Verím, že naša korektná spolupráca bude naďalej pokračovať,“ dodal Branislav Bucák, predseda komisie športu.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri