Prievidzský skejtpark má získať novú tvárLorem ipsum dolor sit amet 8. 8. 2014 07:33

V Prievidzi sa v minulom roku obnovilo viacero športovísk a ihrísk, no mladým ľuďom v meste stále niečo chýba. Mnohí by radi v Prievidzi videli kvalitný skejtpark, respektíve výraznejšiu obnovu súčasného, nachádzajúceho sa v areáli Centra voľného času Spektrum. Vedenie mesta sa s touto myšlienkou stotožnilo. Prvá etapa vynovenia skejtparku by mala prebehnúť už v budúcom roku.

Prievidzský skejtpark dlhšie v meste hľadal svoje miesto, od minulého roku „zakotvil“ v areáli Centra voľného času Spektrum na sídlisku Kopanice.

„Problematikou vybudovania skejtparku či bikeparku sa v meste zaoberáme už dlhšiu dobu. V prvom rade sme potrebovali vyriešiť jeho umiestnenie. Samotný skejtpark má svoje špecifiká, vyžaduje si kvalitnú asfaltovú či betónovú plochu. Keďže však vytvára dosť hluku, nebolo ho možné umiestniť na existujúce plochy v blízkosti panelákov, no pre možnosť jeho poškodenia vandalmi sme ho nechceli presunúť ani na okrajové časti Prievidze. Ešte vlani sme absolvovali viacero rokovaní ohľadom jeho umiestnenia. Na spadnutie bola aj alternatíva postaviť ho v blízkosti jedného z obchodných centier Prievidze.  Napokon však z toho vzišlo a rozhodlo sa o jeho dočasnom umiestnení v Centre voľného času,“ informoval Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi.

Vyžaduje investície
Zdá sa, že práve v tomto areáli by mohol skejtpark natrvalo zakotviť. „Výhodou je, že areál je oplotený, je spojený s budovou mestskej polície, čo odrádza vandalov od poškodzovania zariadení skrejtparku. Navyše v centre voľného času môžu skejteri či bikeri postupne vybudovať svoju základňu a rozširovať svoje rady,“ uviedol predseda komisie športu.

Samotný skejtpark si vyžaduje nemalé investície. Jednak na novú plochu, keďže momentálne je umiestnený na futbalovom ihrisku Centra voľného času, ale aj na opravu zariadení či na nové prvky. „Vlani i tento rok sme prostredníctvom komisie športu síce schválili dotácie no nové zariadenie a obnovu súčasného, no na to, aby park získal na atraktivite, potrebuje oveľa viac, zatiaľ je v provizórnom štádiu. Vedenie mesta je naklonené myšlienke budovania nového skejtparku, preto verím, že práve budúci rok bude preň kľúčový,“ povedal Branislav Bucák, ktorý dodal, že mesto už v tomto smere začalo konať.

Spracovanie projektu
Jeho slová potvrdil aj hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje. „Mesto na základe prieskumu trhu vystavilo firme objednávku na spracovanie projektu k vybudovaniu novej plochy skejtparku v areáli Centra voľného času. Následne bude Oddelenie výstavby a životného prostredia Mestského úradu v Prievidzi žiadať v návrhu programového rozpočtu na rok 2015 finančné prostriedky na jej realizáciu,“ uviedol Ďureje.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri