Prievidzský rínok ponúkne lokálne produktyLorem ipsum dolor sit amet 12. 6. 2019 16:04

Mesto Prievidza v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu REGIÓN HORNÁ NITRA-BOJNICE prichádza aj tento rok s ponukou prezentácie tradičnej regionálnej kuchyne, remeselných výrobkov a kultúry v podobe PRIEVIDZSKÉHO RÍNKU. Bude súčasťou prievidzských hodov, ktoré tradičným spôsobom obohacujú životy mnohých generácií Prievidžanov i návštevníkov mesta.

Záujmom organizátorov je predstaviť širokej verejnosti to najlepšie, čo sa urodí, vyrobí a uvarí na miestnych farmách a v potravinárskych spoločnostiach Prievidze a celého regiónu.

Po minuloročnej skúsenosti, keď sme rínok zorganizovali po prvý raz ako súčasť obľúbeného Baníckeho jarmoku a videli sme, že o podujatie je záujem, rozhodli sme sa ho zorganizovať opäť, avšak ako samostatné a nezávislé na iných príležitostných trhoch. Veľmi dobre nám v tejto súvislosti prišli vhod hodové slávnosti, ktoré sú svojim spôsobom tiež o tradičnej kuchyni, o jedlách typických pre prievidzské domácnosti a keďže sa konajú v období dozrievania úrody, využili sme tieto atribúty a rozhodli sme sa rínok smerovať práve do obdobia prievidzských hodov, teda v sobotu 17.  augusta. Ide o celodenné podujatie, ktorým chceme osloviť všetkých, čo vyhľadávajú miestne výrobky a zároveň chcú stráviť s rodinami príjemný deň na Námestí slobody. Priestor samozrejme ponúkame aj producentom z okolia Prievidze a celého regiónu Hornej Nitry“, povedala primátorka Prievidze Katarína Macháčková.
 
Organizátori podujatia myslia aj na jeho ekologický rozmer v rámci ktorého dali účastníkom ktorí budú ponúkať jedlá a nápoje podmienku používať ekologicky rozložiteľné riady a poháre.

Prihláška pre predajcov:

Prihláška pre remeselníkov:

Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri