Prievidzský futbalový štadión zrekonštruujú za 1,23 milióna eur23. 10. 2018 13:59

V novembri 2018 sa po ukončení jesennej časti športovej sezóny začne veľká rekonštrukcia futbalového štadióna v Prievidzi. Predmetom rekonštrukcie je objekt starej tribúny, ktorá bude po vykonaní prác spĺňať štandardy štadióna UEFA, kategórie 2.

Najväčšia investícia za desaťročia

Investícia do rekonštrukcie futbalového štadióna bude vo výške 1,23 milióna eur. Je to suma, ktorá vzišla z verejného obstarávania. Zhotoviteľom diela je prievidzská spoločnosť ROKO gips. Z pohľadu objemu finančných prostriedkov ide o jednu z najväčších investícií za posledné desaťročia, ktorú mesto Prievidza vynaloží na obnovu športovej infraštruktúry.

Prípravné práce realizovala samospráva už v priebehu tohto roka. Spoločnosť Technické služby mesta Prievidza odstránila tribúny na státie, s ktorými sa už v novom projekte neráta. Zabezpečila tiež opravu strešnej krytiny, do ktorej bolo investovaných ďalších 59760 eur.

Športovú činnosť obmedzia čo najmenej

„Teším sa, že sa nám podarilo s futbalovým klubom nájsť také riešenie, aby sme čo najmenej obmedzili športovú činnosť. Rekonštrukcia sa začne až po ukončení jesennej časti sezóny. Na jar zas plánujeme obnoviť plnú prevádzku futbalového štadióna tak, aby si klub musel prekladať len minimum zápasov. Verím, že všetci športovci, ktorí toto športovisko využívajú, ocenia investíciu, ktorá im vytvorí oveľa lepšie podmienky,“ hovorí primátorka Prievidze, Katarína Macháčková.

„V roku 2018 je viacero výročí, ktoré si pripomína Slovenská republika a mesto Prievidza. Jedným z nich je aj 100 rokov futbalu v Prievidzi. To, že práve v tomto roku sa začne takáto veľká rekonštrukcia futbalového štadióna, je teda aj trochu symbolické,“ pripomína Robert Šuník, prezident futbalového klubu FC Baník Prievidza. „Klub veľmi oceňuje, že samospráva realizuje investíciu, ktorá zásadne zmení priestory, v ktorých vykonávame našu športovú činnosť,“ dodáva.

Zrekonštruujú interiér aj exteriér

Predmetom rekonštrukcie je objekt starej tribúny, ktorá bude po vykonaní prác spĺňať štandardy štadióna UEFA, kategórie 2. Projekt zahŕňa rekonštrukciu exteriérovej aj interiérovej časti objektu.

V exteriérovej časti budú na krytej tribúne vymenené všetky sedačky, podlahy jednotlivých výškových úrovní a vzniknú miesta pre novinárov a komentátorov. Na tribúne tiež bude vybudovaný nový velín. Nosná konštrukcia tribúny bude ošetrená opieskovaním a protikoróznym náterom. V projekte sa ráta s prístupom na tribúnu zo strany od ihriska cez nové jednoramenné schodisko. Ostatné schodiská ostávajú pôvodné, pričom bude vymenená ich nášľapná vrstva. Podlahy na tribúne v pravej a ľavej časti nahradí podlaha z pororoštu. Podlaha v strednej časti tribúny bude z protišmykových kompozitných dosiek. Na tribúne budú osadené celoplastové sedačky, VIP sedadlá budú čalúnené. Sedadlá pre média budú sklopné a doplnené o písací stolík. Komentátorské boxy budú vybavené stolmi, ktoré majú bočné deliace protihlukové plexisklové steny.

Rekonštrukcia interiérovej časti tiež rešpektuje požiadavky a normy pre štadión kategórie 2, v zmysle kritérií UEFA, jej súčasťou sú preto aj menšie búracie práce a zmeny dispozícií jednotlivých miestností. V interiéroch budú rekonštruované osvetlenie, elektroinštalácia, vnútorné slaboprúdové rozvody, zdravotechnika, kanalizácia, vodovod aj sanita. Rekonštrukcia zahŕňa aj obnovu obvodového plášťa štadióna – zateplenie, čím sa dosiahne zníženie energetickej náročnosti budovy. V rámci prác budú zrealizované aj opatrenia súvisiace s vykurovacou sústavou a prípravou teplej vody. Vznikne vykurovací systém s troma vetvami a budú nainštalované nové vykurovacie telesá.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri