Prievidzskí volejbalisti si zmerali sily aj s TalianmiLorem ipsum dolor sit amet 23. 9. 2014 07:59

Ani počas Baníckeho jarmoku športovci neoddychovali. Mladí volejbalisti VK Prievidza sa predstavili na domácom turnaji kadetov v prievidzskej športovej hale. Ich súpermi boli Nitrania, hráči Nového Mesta nad Váhom a talianski volejbalisti z družobného mesta Prievidze - z Luserny San Giovanni.

Samotný turnaj vyšiel najlepšie hráčom Nového Mesta nad Váhom, ktorí triumfovali pred druhou Nitrou, treťou Prievidzou a štvrtou Lusernou San Giovanni.
„Bol to prípravný turnaj pred novou sezónou, v ktorom sme skúšali rôzne herné varianty, jeho výsledok nie je najpodstatnejší. Veľmi ma potešilo, že k nám po siedmich rokoch zavítali opäť aj športovci z Luserny San Giovanni a naše vzťahy sa opäť utužili,“ uviedol Richard Fodor, organizátor turnaja a tréner Prievidze.

Radi ich opäť privítajú
Na účasť talianskej výpravy na prievidzskom turnaji finančne prispela aj miestna komisia športu.
„Sme radi, že sme sa takýmto spôsobom mohli odvďačiť Talianom za to, že každoročne na niekoľko dní bezplatne a ochotne ubytujú a vystravujú plný autobus našich detí na tamojších Dňoch športu. Verím, že mladých športovcov z Luserny San Giovanni opäť uvidíme čoskoro na hornej Nitre, a to nielen volejbalistov,“ uviedol Branislav Bucák, predseda komisie športu v Prievidzi, ktorej jednou z priorít je práve podpora športových aktivít medzinárodného rozmeru.

Bohatý program
Mladí Taliani si okrem volejbalového turnaja nenechali ujsť ani viacero zaujímavostí z nášho regiónu. Nechýbali v sprievode počas Baníckeho jarmoku, pozreli si Bojnický zámok, navštívili dokonca aj Banskú Štiavnicu.
„Taliani si účasť v Prievidzi pochvaľovali, páčil sa im turnaj, ale aj bohatý program, ktorý počas troch dní v našom regióne absolvovali,“ dodal Richard Fodor, ktorý v Taliansku v minulosti pôsobil ako volejbalový tréner a má veľký podiel na tom, že športové vzťahy Luserny San Giovanni a Prievidze možno odznačiť za nadštandardné.


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri