Prievidzskí gymnazisti spoznávajú svet23. 5. 2014 11:12

Študenti  Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi sa v dňoch 20.-28.4.2014 aj napriek veľkonočnému času vydali autobusom na exkurziu za poznávaním nových miest, kultúr, histórie a pamiatok na trase Monako, Madrid, Toledo, Aranjuez, Barcelona a Verona. 

Na svojej ceste navštívili niekoľko slávnych katedrál, múzeí, v ktorých mohli v akváriu pohladkať malé živé žraloky, ale aj na vlastné oči vidieť maľby slávnych maliarov. Boli svedkami príprav tribún na preteky Formuly 1, prešli sa kráľovskými palácmi, modernými parkmi, rušnými námestiami, významnými budovami, videli panorámy miest s kresťanskou, arabskou aj židovskou kultúrou.

Barcelona im ukázala, že história a moderné umenie sa môžu v jednom meste skĺbiť do fantastickej hry farieb, štýlov a charakterov. Pohľad na architektonické diela Antonia Gaudího všetkých presvedčili o jeho genialite a zoči-voči soche Krištofa Kolumba si uvedomili veľkoleposť minulosti krajiny, pod vlajkou ktorej sa lode vydali hľadať novú cestu do Indie a objavili Nový svet.

V multikultúrnych metropolách si v reálnych situáciách, napríklad v madridskom metre, na najznámejších obchodných uliciach, v reštauráciách pri objednávaní typických španielskych jedál, overili svoje výborné jazykové zručnosti v angličtine aj v španielčine. Na každom mieste dôstojne reprezentovali svoju školu, mesto aj Slovensko.

͈Keď sme sa za súzvuku svetiel a tónov spievajúcej fontány pred Národným palácom na námestí Plaza de España v Barcelone museli s týmto prekrásnym mestom a aj so Španielskom rozlúčiť, mnohým z nás bolo smutno, pretože sme uverili, že tu nám svet leží pri nohách a bolo krásne byť súčasťou víru jeho života," povedala jedna zo študentiek, ktorá sa exkurzie zúčastnila. Vzápätí dodala:   ͈Plní zážitkov, obohatení o nové vedomosti a priateľstvá máme nové plány spoznávať ďalšie španielske mestá a regióny. Týmto sa chceme poďakovať  p. sprievodkyni a p. profesorkám PhDr. Kupkovej a Mgr. Klincovej za organizáciu tohto výletu a možnosť  toto všetko zažiť."

Španielsko, tešíme sa na teba!

Študenti Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri