Prievidzské vianočné trhy začnú skôr25. 11. 2016 09:18

Už od. 5 decembra môžu ľudia navštíviť prievidzské vianočné trhy. Príďte si vychutnať vianočnú atmosféru do Prievidze.

Vianočný príležitostný trh sa bude konať v inovovanom termíne od 5. decembra až do 23. decembra. Od 5. decembra v predvečer Mikuláša budú na Námestí slobody v prevádzke stánky s občerstvením. Túto zmenu si vyžiadali samotní obyvatelia prostredníctvom poslancov MsZ, ktorým na námestí hlavne v deň príchodu Mikuláša chýbala možnosť občerstvenia. Predajné stánky s ďalším sortimentom, predovšetkým vianočnými výrobkami budú verejnosti k dispozícií od 13. decembra.

Aj s drevenými vianočnými stánkami
Na tohtoročných vianočných trhoch budú predajcovia ponúkať svoj tovar aj v 23. jednotných drevených predajných stánkoch. Tie má samospráva mesta Prievidza prenajaté od súkromnej spoločnosti. Stánky budú umiestnené v priestore od mestského domu po mestský úrad. „Zabezpečením drevených predajných stánkov sa snažíme pozdvihnúť celkovú estetickú úroveň vianočných trhov a zároveň zvýšiť štandard pre predajcov. Drevené stánky sú uzamykateľné a je v nich vyššia tepelná pohoda. Týmto spôsobom chceme na námestí vytvoriť zaujímavé Vianočné mestečko so všetkým, čo ku klasickým vianočným trhom patrí,“ priblížila Ivona Vojtášová z MsÚ Prievidza.

Ďalšie predajné stánky, budú umiestnené po obvode námestia. „Záujem o pozície na Vianočné trhy je zo strany predajcov veľký, už v tomto období máme všetky pozície rezervované. Celkovo bude na námestí 106 stánkov“, uzavrela Vojtášová.

Súčasťou vianočných trhov bude aj vianočný blší trh, podávanie primátorského punču a stánky s dobročinným obsahom – Úsmev ako dar, Harmónia ako aj ďalšie aktivity.

foto: Vanda Mesiariková


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri