Prievidzské mestské dni 201324. 4. 2013 12:05

Prievidzské mestské dni spojené s Uličkou remesiel začínajú 16. – 18. mája 2013.

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi, organizuje v dňoch 16. – 18. mája 2013 príležitostný trh Prievidzské mestské dni spojené s Uličkou remesiel. Akcia je súčasťou osláv výročí mesta v roku 2013, keď Prievidza oslavuje 900. výročie 1. písomnej zmienky o meste Prievidza v Zoborskej listine (1113) a 630. výročie Udelenia mestských výsad kráľovnou Máriou mestu Prievidza (1383).

Na príležitostnom trhu očakávame nielen domácich návštevníkov, ale aj zahraničných hostí z partnerských miest. Neoddeliteľnou súčasťou slovenského ľudu boli oddávna remeslá, zvyklosti a slávnosti. Na Slovensku dodnes žije mnoho rezbárov, korytárov, hrnčiarov, košikárov, tkáčov, čipkárov a veľa ďalších umeleckých remeselníkov, ktorí sa snažia zachovávať tradície našich predkov. Časť z týchto remesiel chceme počas trvania Uličky remesiel priblížiť našim občanom a návštevníkom mesta Prievidza.

Popri umeleckých remeslách vytvorilo mesto priestor aj pre predajcov cukroviniek, textilu, spotrebného tovaru, hračiek, ktorí patria medzi novodobých trhovníkov. Nezabudli sme ani na našich najmenších, pre ktorých okrem sladkostí, pukancov a cukrovej vaty budú pripravené detské atrakcie. Na vytvorenie dobrej nálady je zabezpečený kvalitný a bohatý kultúrny program, občerstvenie, dobré jedlá a nápoje, ktoré budú dotvárať príjemnú náladu do neskorých nočných hodín.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri