Prievidzské mestské dni 201313. 5. 2013 13:58

Prievidzské mestské dni patria každoročne k najväčším podujatiam, ktoré Mesto Prievidza pripravuje pre svojich obyvateľov a návštevníkov. Sú spojené s príležitostným trhom, uličkou ľudových remesiel a kultúrnym programom realizovaným nielen na hlavnom pódiu ale aj mimo neho. Tento rok sa konajú v termíne 16. – 18. mája 2013 a program je plánovaný aj na nedeľu 19. mája. V roku 2013 sa navyše Prievidzské mestské dni nesú v znamení osláv dvoch významných výročí mesta Prievidza - 900. výročie prvej písomnej zmienky o meste (v listine Zoborského opátstva) a 630. výročie udelenia mestských privilégií (uhorskou kráľovnou Máriou).

Kultúrny program začína štvrtok, 16. mája programom Základnej umeleckej školy L. Stančeka v Prievidzi a pokračuje koncertom organovej hudby v kostole piaristov. Večer sme pripravili  obnovené multimediálne predstavenie o histórii Prievidze pod názvom Od počiatku, ktoré predstavíme pod holým nebom na Pribinovom námestí pri Farskom kostole. Predstavenie Od počiatku uvidia návštevníci aj v rámci piatkového a nedeľného programu (vždy o 21.00 h).
Slávnostné otvorenie Prievidzských mestských dní je naplánované na piatok 17. mája a predchádzať mu bude historický sprievod centrom mesta (kostol piaristov – Námestie slobody). V rámci piatkového programu na hlavnom pódiu sa predstaví šermiarska skupina Bojník, hudobná skupina Slovak tango, Štátna opera Banská Bystrica a pouličné divadlo Jánošík pri malom pódiu.

Sobotný program odštartuje DFS Malý Vtáčnik so svojím hosťom. Tento rok sa v rámci sobotného kultúrneho programu na pódiu predstavia aj hudobné kapely z partnerského mesta Jastrzębie-Zdrój z Poľska: Stonehenge a The Break Free, spolu s prezentáciou o svojom meste a tradičných remeslách v rámci uličky ľudových remesiel.  Sobotu nás čakajú ešte vystúpenia kapiel Golem, TheBrazenHead, Moja reč a Komplot, Mukatado, Chikilikitu-a a video discopárty so Štúdiom Xoana.
V termíne 16. - 22. mája bude prebiehať na Pošte 1 pečiatkovanie príležitostnou pečiatkou s logom Roka výročí mesta Prievidza. Okrem toho čaká na návštevníkom bohatý kultúrny a sprievodný program aj na ďalších miestach v rámci mesta Prievidza.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri