Prievidzské karatistky opäť zažiariliLorem ipsum dolor sit amet 4. 4. 2017 15:16

Uplynulý víkend sa konal najväčší turnaj karate na Slovensku. Na turnaji sa prezentovalo 1469 pretekárov zo 154 klubov z 21 európskych  a svetový krajín. Nechýbali na ňom reprezentanti Športovej školy karate Prievidza, ktorí získali celkovo 9 medailových umiestnení, čo ich zaradilo v celkovej medailovej bilancii na 8. miesto.

Brázdová dominovala medzi ženami
Svetová jednotka v juniorskej kategórii, iba 18- ročná Ema Brázdová porazila postupne reprezentantky z Kanady, Ruska, Slovenska a Maďarska, čím ukázala, že právom patrí do výberu Národného športového centa a Top tímu športovcov Slovenskej republiky.

V juniorkách najlepšia Merašická
Silnú konkurenciu  si v juniorskej kategórii otestovala Nikoleta Merašická. Do slovenského finále sa prebojovala cez Češku, Slovinku a Chorvátku. Vo finálovom zápase zvíťazila nad Vaňušanikovou 4:1.

Ženské družstvo zlaté
Brázdovú a Merašickú doplnila Ľudmila Bačíková, ktorá v kategórii do 21 rokov získala bronz. Vo finále družstiev zvíťazili nad reprezentačným výberom Bieloruska jednoznačne 5:0.

Tesné finálové prehry
Malé zaváhanie stálo Alexa Konečného víťazstvo v kata chlapcov do 8 rokov. Potom pridal bronz v kumite. V 44 člennej medzinárodnej konkurencii dievčat do 12 rokov sa do finále prebojovala Simona Mišejová, kde podľahla Maďarke tesne 2:3. V rovnako nabitej konkurencii sa do finále kategórie do 14 rokov prebojovala Kristína Bruňanská, kde podľahla Adele Vlasákovej z Trenčína. Vo finále prehralo aj družstvo kata junioriek v zložení Nikola Jakubechová, Vanda Vaňová a Vanesa Jankurová (Sihan Poprad).
„Na súťaž sme nominovali len tých pretekárov, ktorí mali reálnu šancu zabodovať. Som veľmi rada, že sa nám darí plniť stanovené ciele a aj pretekári, čo nezískali medaily sa v štartovom poli nestratili.. Budúci víkend nás čakajú majstrovstvá SR seniorov v Galante na ktorých sa rozhodne kto bude reprezentovať na ME v Turecku. Bola by som veľmi rada ak by to boli naše seniorky. Potom sa v klube zameriame na MSR mládeže, ktoré budú v máji v Košiciach.“ Uzatvára výkony zverencov trénerka Dušana Čierna.

1. miesta
BRAZDOVA EMA KATA INDIVIDUAL FEMALE SENIORS
MERAŠICKÁ NIKOLETA KATA INDIVIDUAL FEMALE JUNIORS
BRÁZDOVÁ, MERAŠICKÁ, BAČÍKOVÁ KATA TEAM FEMALE SENIORS
2. miesta
MIŠEJOVÁ SIMONA KATA INDIVIDUAL FEMALE U12
BRUŇANSKÁ KRISTÍNA KATA INDIVIDUAL FEMALE U14
KONEČNÝ ALEX KATA INDIVIDUAL MALE U8
JAKUBECHOVÁ, VAŇOVÁ, JANKUROVÁ KATA TEAM FEMALE CADETS-JUNIORS
3. MIESTA
BAČÍKOVÁ ĽUDMILA KATA INDIVIDUAL FEMALE U21
KONEČNÝ ALEX KUMITE INDIVIDUAL MALE U8 -26 KG
7. miesto LÍŠKOVÁ LAURA KATA INDIVIDUAL FEMALE U14
11. miesto LOCH LUKÁŠ-SAMUEL KUMITE INDIVIDUAL MALE CADETS -52 KG


Info servis

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri