Prievidzské deti súťažili na olympiádeLorem ipsum dolor sit amet 22. 5. 2015 14:08

Mestská športová hala  v Prievidzi bola dejiskom 19. ročníka Letnej olympiády materských škôl. Podujatie sa konalo pod záštitou mesta Prievidza a Olympijského klubu Prievidza.

Po tom, ako deti zložili olympijský sľub, si v štyroch individuálnych a jednej štafetovej disciplíne celkovo zasúťažilo 125 detí z 12 materských škôl. Novými účastníkmi na olympiáde boli deti zo Spojenej súkromnej školy na Ul. Ľ. Ondrejova a z Piaristickej spojenej školy F. Hanáka.
„Ide o postupovú súťaž. Najprv si jednotlivé materské školy urobili na svojej pôde školské kolá a následne sa najlepší nádejní mladí atléti z Prievidze zišli v športovej hale na letnej olympiáde. Cieľom súťaže je zapojiť deti z materských škôl do pohybových aktivít, prebudiť v nich vzťah k športu, ako aj k zmysluplnému využitiu voľného času,“ uviedla Edita Ertlová, jedna z organizátoriek podujatia.

Najlepší atléti
V behu na 20 metrov boli najrýchlejšími Linda Plaštiaková (MŠ na Športovej ulici) a Lukáš Vrabec (MŠ na Nábreží sv. Cyrila). V skoku do diaľky sa najlepšími výkonmi blysli Alex Mištinová  (MŠ na Športovej ulici) a Jakub Klak (MŠ na Ul. Dobšinského). V hode tenisovou loptičkou mali najdlhšie pokusy Matilda Mokrá a Peter Nižný (obaja MŠ na Gorkého ulici). V behu cez prekážky boli najrýchlejší Nelli Rajcígelová (MŠ na Ul. M. Gorkého) a Jakub Klak (MŠ na Ul. Dobšinského). V štafetovom behu u dievčat vyniklo družstvo MŠ na Ul. D. Krmana a u chlapcov tím MŠ na Ul. Dobšinského.

Prvé skúsenosti
V celkovom hodnotení škôl si prvé miesto vybojovala MŠ na Ulici D. Krmana pred MŠ na Ul. M.  Gorkého  a MŠ na Ul. Dobšinského. Všetky zúčastnené deti na letnej olympiáde sa mohli tešiť z medailí, najlepší aj z pekných cien. „Nedávno na palubovke športovej haly bojovali basketbalisti o titul majstra Slovenska, volejbalisti o bronzové medaily, mladí zápasníci zasa o tituly slovenských šampiónov. Teraz tu súperili naši najmenší škôlkari o svoje premiérové prvenstvá. Boli to ich prvé kontakty a skúsenosti s veľkou športovou halou, no verím, že nie posledné. Ak im šport prirastie k srdcu, viacerí z nich raz môžu vo farbách Prievidze súťažiť aj o veľké tituly,“ povedal Branislav Bucák, predseda komisie športu, mládeže a voľnočasových aktivít.


Info servis

Blížiace sa podujatia

Pohotovostná lekáreň

Rozpis nie je k dispozícii.

NAŠI PARTNERI


Mediálni partneri